F1 Nieuws

Ferrari-teambaas doet opvallende onthulling over Lewis Hamilton: 'Nog altijd heel close'

Ferrari-teambaas doet opvallende onthulling over Lewis Hamilton: 'Nog altijd heel close'
Mercedes F1 Media
F1 Nieuws

Ferrari-teambaas doet opvallende onthulling over Lewis Hamilton: 'Nog altijd heel close'

Ferrari-teambaas doet opvallende onthulling over Lewis Hamilton: 'Nog altijd heel close'
Mercedes F1 Media

Ferrari-teambaas Frédéric Vasseur heeft laten weten dat hij en Mercedes-coureur Lewis Hamilton een goede band hebben. Die band komt voort uit de samenwerking tussen de beide heren in onder andere de GP2-klasse. Volgens Vasseur zouden er vanwege zijn band met de Brit al snel geruchten de wereld in worden geholpen.

In 2007 maakte Hamilton zijn debuut in de Formule 1. Bij de renstal van McLaren maakte de man uit Stevenage al gelijk een goede indruk door toenmalig McLaren-teamgenoot en regerend wereldkampioen Fernando Alonso het vuur aan de schenen te leggen. Uiteindelijk besloot Hamilton om in 2013 naar het team van Mercedes te verkassen. Een overstap die door velen als ondoordacht werd bestempeld, maar uiteindelijk zijn vruchten afwierp. In zijn tijd bij de formatie uit Brackley wist Hamilton immers zes wereldkampioenschappen bij elkaar te rijden.

Ferrari-contract?

Het lijkt dan ook voor de hand liggend dat Hamilton, gezien zijn successen bij Mercedes, opnieuw zijn contract gaat verlengen bij de Duitse equipe. Toch waren er onlangs stevige geruchten die stelden dat Hamilton wel eens naar Ferrari zou kunnen verkassen. Zo zou Ferrari-topman John Elkann de Brit hoogstpersoonlijk hebben benaderd om hem naar Ferrari te halen. Hamilton zou Elkanns aanbod 'vriendelijk' naast zich neer hebben gelegd.

Vasseur, die niets loslaat over een mogelijk Ferrari-contract van Hamilton, zegt dat het ook niet zo gek is dat er geruchten de ronde doen over Hamilton en Ferrari. Vasseur en de zevenvoudig wereldkampioen houden er immers een goed verstandhouding op na. "Ik spreek Lewis tijdens elk raceweekend. Hij heeft twintig jaar geleden voor mij geracet en we zijn daarom nog altijd heel close", begint Vasseur in gesprek met La Gazzetta dello Sport.

Ook Vasseur is het opgevallen dat de media bij iedere ontmoeting met Hamilton al gelijk verbanden trekt naar een nieuw contract voor Hamilton bij Ferrari. "Ik heb Lewis geholpen toen hij voor McLaren ging rijden en we spreken elkaar zo nu en dan. Het is duidelijk dat wanneer Lewis en ik elkaar zien in de paddock er al gelijk een hoop ophef ontstaat."

Bijdrage leveren

Volgens Vasseur zou Hamilton goed bij een team als Ferrari passen. Daarbij geeft de teambaas niet enkel zijn band met Hamilton als reden. "De bijdrage van een topcoureur bij een team gaat verder dan enkel het rijden. Het is ook op technisch en strategisch vlak een grote bijdrage. Als je met coureurs als Hamilton, Verstappen of Leclerc werkt, dan gaan die dingen makkelijker. Iedereen in de Formule 1 werkt graag met kampioenen."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties