F1 Nieuws

FIA zorgt voor titel-controverse na beslissing over George Russell in Monaco

George Russell in de Mercedes in de chicane in Monaco
BSR Agency
F1 Nieuws

FIA zorgt voor titel-controverse na beslissing over George Russell in Monaco

George Russell in de Mercedes in de chicane in Monaco
BSR Agency

Het kampioenschap is op dit moment in handen van Kimi Antonelli, die ontzettend sterk bezig is in het 2026 F1-seizoen. De Italiaan, die vorig jaar nog een enorme achterstand had op zijn teamgenoot, is dit seizoen bezig om dominant naar de titel te gaan - terwijl George Russell veel problemen heeft om zijn Mercedes W17 aan de gang te krijgen.

Voorafgaand aan de Grand Prix van Monaco was het gat tussen Antonelli en Russell 43 punten, waardoor de titel in de ogen van Russell al voor Antonelli was - tenzij er gekke dingen zouden gebeuren. Hier moest de Italiaan dan weer om lachen, omdat hij vond dat de woorden van zijn teamgenoot nergens op sloegen. En ook de FIA lijkt Russell nog niet uit te willen sluiten voor het kampioenschap.

De Mercedes-coureur stond namelijk buiten zijn startvak aan het begin van de Grand Prix van Monaco, wat Lando Norris ook opmerkte. De Brit maakte daarbij een uitstekende start, waarin hij de stilstaande Max Verstappen direct voorbij vloog - die direct uitviel met een motorprobleem.

Ook de wedstrijdleiding zag dat Russell uit zijn vak stond, waarbij de commentatoren van Viaplay constateerden dat de teamgenoot van Antonelli zeker tien centimeter buiten zijn vak zou hebben gestaan. Maar Russell had zeer veel geluk, aangezien de stewards niet dezelfde conclusie trokken als de Viaplay-commentatoren.

Zij waren van mening dat Russell niks verkeerds had gedaan en besloten dan ook het onderzoek naar de Mercedes-coureur te laten voor wat het was. Hij ontving geen straf, waardoor hij zijn vijfde positie mocht behouden na de openingsronde in Monaco.

Sergio Pérez wel bestraft

Verderop in het veld kreeg Sergio Pérez overigens wél een straf voor het missen van zijn startvak. De Mexicaan ontving een drive through penalty en kwam daardoor achter teamgenoot Valtteri Bottas te zien - die hij dit seizoen compleet in de tang heeft. Russell had dus veel geluk, vonden Nelson Valkenburg en Melroy Heemskerk.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties