F1 Nieuws

George Russell ziet het niet meer zitten: 'Ik ben niet snel genoeg...'

Mercedes-coureur George Russell in de F1-paddock in Austin
BSR Agency
F1 Nieuws

George Russell ziet het niet meer zitten: 'Ik ben niet snel genoeg...'

Mercedes-coureur George Russell in de F1-paddock in Austin
BSR Agency

Mercedes-coureur George Russell ziet het allemaal even niet meer zitten na de Grand Prix van de Verenigde Staten. De Brit, die het 2026 F1-seizoen nog begon als favoriet voor de titel, werd op het Circuit of the Americas wéér compleet ingemaakt door teamgenoot Kimi Antonelli. Vooraan het veld ging Antonelli dominant naar de zege, terwijl Russell op de achtste plek eindigde.

Russell kwam bijna een minuut na Antonelli over de streep en verloor dus gemiddeld een seconde per ronde op zijn teamgenoot. Het zorgt er daarnaast voor dat zijn voorsprong op P3 in het kampioenschap nog maar één punt is, terwijl ook Max Verstappen [P4] en Charles Leclerc [P5] ontzettend dicht op Russell staan.

Waar Antonelli in Mexico de titel al binnen kan halen bestaat de kans dat Russell vijfde gaat worden in het kampioenschap - een pijnlijke uitslag van een pijnlijk seizoen voor de achtvoudig Grand Prix-winnaar. Ook in Austin kwam hij weer matig voor de dag en na de race liet Russell weten dat hij maar niet snapt hoe dat komt.

Russell met zijn handen in het haar

In gesprek met Sky F1 werd hem nog voorgelegd dat hij kansloos was voor een goede positie door een vijf seconden straf die hij ontving voor het buiten de baan raken en daar een voordeel uit behalen, maar dat was volgens Russell niet het grote probleem. Waar hij mee kampt is het feit dat hij gewoon niet snel genoeg is.

"Ik bedoel, het tempo was vandaag gewoon belabberd. Dat is natuurlijk waar het op neerkomt. Die vijf seconden hielpen niet echt en hebben me waarschijnlijk twee of drie plaatsen gekost. Maar ja, hoe dan ook, het tempo was niet goed genoeg op de momenten dat het moest", zegt Russell, die in het gesprek ontzettend depressief klonk.

Als hij de vraag krijgt of dit komt omdat hij zich nog altijd niet op zijn gemak voelt in de Mercedes W17, laat Russell weten dat hij het eigenlijk allemaal even niet meer weet. "Ik ben gewoon niet snel genoeg, om eerlijk te zijn. Ik moet proberen te begrijpen waarom dat zo is... En, weet je, het is vreemd als je zo ver achterligt. Dus hopelijk is er ergens een antwoord te vinden. Maar op dit moment heb ik die nog niet", aldus een zéér bezorgde Russell over zijn vorm.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties