Tijdens de Grand Prix van Australië kwam Red Bull Racing erachter dat de RB21 zich beter verhoudt ten opzichte van de McLaren MCL39 dan van tevoren werd verwacht. Het Oostenrijkse team had het idee dat zij wellicht het vierde snelste team zouden zijn, waarna Max Verstappen in Melbourne zelfs liet weten dat het behalen van Q3 een wonder zou zijn.
Uiteindelijk bleek dat onnodig doemdenken te zijn geweest van Verstappen, die op de derde plaats eindigde in de kwalificatie, hoewel op bijna vier tienden van de McLarens. In de race kon de Limburger een aantal rondes mee met Lando Norris en Oscar Piastri, maar al snel moest hij de twee loslaten en werd hij in een paar ronden tijd op bijna vijftien seconden achterstand gereden.
De balans in de RB21 was prima, maar de auto kwam simpelweg snelheid tekort. Echter gaat Red Bull in China op zoek naar meer beperkingen van de auto van Max Verstappen. Waar het team in Australië positief verrast werd door de RB21, gaat het Shanghai International Circuit een beter beeld geven van de nieuwe bolide van Max. Dit omdat Albert Park nooit heel positief was voor Red Bull en omdat China veel meer een traditioneel circuit heeft.
"Het is moeilijk om verwachtingen te stellen in de aanloop naar China. Dat circuit [Albert Park] heeft historisch gezien voor ons, zelfs op onze sterkste dagen, nooit gespeeld naar onze sterke punten", zei Horner voorafgaand aan het GP-weekend in China.
"We kijken er dus naar uit om naar China te gaan en meer te leren over de auto, meer over sommige van zijn beperkingen. De McLarens zullen er snel zijn, daar twijfel ik niet aan, maar het wordt interessant om te zien hoe de balans verschuift."
Lees ook
George Russell heeft somber vooruitzicht voor Max Verstappen voor restant Formule 1-seizoen
Lando Norris onthult gevolgen van FIA-regelwijziging in China: 'Eerlijk gezegd...'
Max Verstappen ziet team hard werken
Ook Red Bull-coureur Max Verstappen heeft zin om dit weekend weer te mogen racen. De Nederlander is altijd fan geweest van het circuit in Shanghai en heeft gedurende de week gezien dat de monteurs en ingenieurs van Red Bull hard aan het werk zijn om de auto te verbeteren, zodat hij een betere kans krijgt om tegen de McLarens te vechten. Dat geeft Max goede hoop, maar hij beseft ook dat het voor China wel erg vroeg dag is om veranderingen door te voeren.
"We hebben niet heel veel tijd om alles om te draaien, zeker niet met maar één training, maar het team werkt hard aan verbetering. Ik heb altijd genoten van racen in Shanghai: er zijn hier veel inhaalmogelijkheden en het circuit heeft een unieke lay-out, dus we zullen zien wat het weekend brengt", aldus Max.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties