F1 Nieuws

Groot nieuws: Max Verstappen heeft een nieuwe directeur

Voormalig Red Bull-teambaas Christian Horner zat in Groot-Brittannië voor het laatst aan de pitmuur
BSR Agency
F1 Nieuws

Groot nieuws: Max Verstappen heeft een nieuwe directeur

Voormalig Red Bull-teambaas Christian Horner zat in Groot-Brittannië voor het laatst aan de pitmuur
BSR Agency

Christian Horner en Red Bull Racing zijn nu officieel uit elkaar. Drie dagen na de Grand Prix van Groot-Brittannië kwam het nieuws naar buiten dat de Brit was ontslagen als CEO en teambaas van Red Bull Racing, maar in zijn afscheidsspeech gaf Horner al aan dat hij in dienst zou blijven van het Oostenrijkse team.

Hoewel Horner sinds dat moment geen operationele functie meer had, stond hij nog wel in de boeken als directeur van Red Bull Racing en Red Bull Technology - de holdingsmaatschappij van het Formule 1-project van Red Bull GmbH. Echter is nu de laatste grote horde genomen in de soap rondom het ontslag van Christian Horner.

De voormalig werkgever van Max Verstappen is namelijk officieel ontheven uit zijn functies als directeur bij beide entiteiten. In 2007 kreeg Horner de functie van directeur aangewezen, welke hij samen met Helmut Marko bekleedde. De twee waren beiden 50/50 verantwoordelijk voor de gang van zaken binnen het team uit Milton Keynes, maar dat is nu voorbij.

Oostenrijkse afdeling krijgt nóg meer invloed

Horner is officieel geen onderdeel meer van Red Bull Racing en Red Bull Technology. Met deze beslissing vanuit Red Bull wordt ook direct duidelijk wie er achter dit ontslag zit. In de plaats van Horner wordt er namelijk een Oostenrijker aangesteld: Stefan Salzer. De beste man was al in dienst van Red Bull GmbH, aangezien hij Head of HR was bij het bedrijf uit Fuschl am See.

Door deze veranderingen zijn Salzer en Helmut Marko vanaf heden de twee directeuren van Red Bull Racing en wordt het team dus door twee Oostenrijker geleid. Daaronder valt Laurent Mekies, die de rol van CEO en teambaas op zich heeft genomen. Hoewel Mekies CEO is, houdt hij zich alleen bezig met de race-afdeling van Red Bull Racing en zijn de andere taken verdeeld over meerdere werknemers binnen het team. Dit om te voorkomen dat er ooit nog iemand zo machtig wordt als Horner op het einde van zijn ambtstermijn was.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties