F1 Nieuws

Lando Norris geeft concurrentie een trap na in Hongarije: 'Wist dat het eraan zat te komen'

Lando Norris in het paddock tijdens het F1-raceweekend in Hongarije (2026)
BSR Agency
F1 Nieuws

Lando Norris geeft concurrentie een trap na in Hongarije: 'Wist dat het eraan zat te komen'

Lando Norris in het paddock tijdens het F1-raceweekend in Hongarije (2026)
BSR Agency

Lando Norris is de winnaar van de Grand Prix van Hongarije. De McLaren-coureur domineerde op de Hungaroring en pakte zijn allereerste overwinning dit seizoen. Na afloop boezemde de Brit nog wat extra angst in bij zijn concurrenten.

Norris begon de GP van Hongarije vanaf pole position. Na een rommelige openingsfase verloor de Brit echter de leiding aan teamgenoot Oscar Piastri.

De laatstgenoemde coureur ging vervolgens lang aan de leiding, maar verloor deze uiteindelijk door een hoop tijdverlies door achterblijvers. Piastri zou even later zelfs uitvallen door een probleem aan de versnellingsbak.

Dit opende de deur voor Norris, die geen kind had aan de rest van het veld. Ondanks de volle buit blijft de F1-wereldkampioen van 2025 nog wel op de vijfde plaats in het rijderskampioenschap staan.

Norris ruikt bloed na dominante overwinning in Hongarije

Na afloop van de race verscheen Norris bij Parc Fermé. Interviewer James Hinchcliffe sprak met de racewinnaar en vroeg hem als eerste wat er misging bij de racestart: "Ik heb geen idee wat daar gebeurde. Ik verloor steeds de achterkant. Ik had drie of vier grote overstuurmomenten. Ik denk dat ik wat wijd uitkwam en daardoor op het vuil terechtkwam," suggereerde hij.

Vervolgens was het aan Norris om zijn fout goed te maken. Zo gemakkelijk ging dat echter niet. Piastri hield immers het hoofd koel en bleef Norris lange tijd voor:"Daarna deed ik ontzettend mijn best om hem in een foutje te dwingen."

Piastri zou uitvallen, wat de weg voor Norris volledig vrij maakte om te winnen:"Ik was erg blij met mijn snelheid. Vandaag heb ik waarschijnlijk mijn beste snelheid van het hele seizoen tot nu toe laten zien. De auto was geweldig om te besturen en ik voelde mij er erg zelfverzekerd in."

Hij vervolgde: "Een geweldige race. De snelheid was zo goed dat ik mijn stints steeds kon verlengen. Versere banden hebben mij daarbij erg geholpen. Ik ben blij om weer terug aan de top te zijn," meende de McLaren-coureur.

Tot slot kreeg Norris de vraag of we van McLaren meer overwinningen kunnen verwachten:"Daar zou ik graag in willen geloven. Aan de hand van hoe goed het vandaag voelde, wil ik geloven dat we dit door kunnen zetten. Deze baan is waarschijnlijk een van onze beste banen. Het lijkt vandaag dus misschien beter dan het daadwerkelijk is, maar ik geloof nog steeds dat we meer races kunnen winnen. Ik wist dat het eraan zat te komen," sloot Norris af.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties