Voor Red Bull-coureur Max Verstappen is het duidelijk: Lewis Hamilton hoort een straf te krijgen voor het blokkeren van de Nederlander in de kwalificatie. Tijdens Q1 in Monaco bleef de Brit op de racelijn rijden, omdat hij vanuit zijn team te horen kreeg dat Verstappen zijn pushronde had afgebroken, maar daar bleek niks van waar, waardoor hij een aansnellende Verstappen dwarszat.
En daar was Max alles behalve gelukkig mee. Over de boordradio liet hij weten dat die actie niet oké was en ook Hamilton zei richting zijn team dat hij het niet vond kunnen dat ze hem verkeerde informatie gaven in de kwalificatieronde, omdat hem dit een straf op kan leveren. En inmiddels kijken de stewards dan ook naar het incident...
Volgens Verstappen was het incident zelf alles behalve fijn om te hebben, omdat het in een blinde bocht gebeurde en hij daardoor even uit zijn concentratie was: "Op het moment dat je ziet dat een auto je blokkeert, en als je daar met hoge snelheid bent, is dat nogal... niet leuk, laat ik het zo zeggen", begint Verstappen. De Nederlander laat daarna weten dat Hamilton zelf onschuldig is, omdat het team hem de verkeerde informatie gaf.
"Maar toen zag ik dat het team tegen hem zei dat ik langzaam reed, terwijl ik duidelijk snel reed. Dus het is niet de schuld van Lewis. Ik heb er snel met Lewis over gesproken. Het kan gebeuren, maar dat is de fout van het team."
Lees ook
Uitslag kwalificatie F1 Grand Prix Monaco 2025
Max Verstappen komt met pijnlijk bericht voor race in Monaco
Hamilton hoort een straf te krijgen
Hoewel Verstappen van mening is dat Hamilton hier weinig aan kon doen - en het team vooral fout zit - vindt hij wel dat de Brit een straf verdient. Niet omdat hij dat de Ferrari-coureur gunt, maar omdat de stewards zo altijd hebben gehandeld en wel consequent moeten blijven.
"Als je naar de geschiedenis kijkt wel", zegt Max op de vraag of Hamilton een straf hoort te krijgen. "Maar nogmaals, het is meer de fout van het team, maar helaas zijn ze in de kwalificatie normaal gesproken vrij streng op dit soort dingen."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties