F1 Nieuws

Mercedes sluit eerste Bahrein-test op dominante wijze af; Red Bull op grote achterstand

Kimi Antonelli in de Mercedes W17 tijdens de test in Bahrein
BSR Agency
F1 Nieuws

Mercedes sluit eerste Bahrein-test op dominante wijze af; Red Bull op grote achterstand

Kimi Antonelli in de Mercedes W17 tijdens de test in Bahrein
BSR Agency

Kimi Antonelli heeft de laatste testdag in de eerste testweek in Bahrein op de eerste plek afgesloten, met een knappe tijd van 1:33.669. De Italiaan wist daarmee de snelste tijd van de zowel de test in Barcelona als Bahrein neer te zetten. Het positieve nieuws voor Mercedes: alleen teamgenoot George Russell kon in de buurt komen van Antonelli.

In Bahrein werd de focus van Mercedes even verschoven naar Red Bull Racing. Volgens Toto Wolff en George Russell is het team van Max Verstappen verreweg het beste team van dit jaar en is de RB22 van de Nederlander misschien wel een volledige seconde per ronde sneller dan iedere andere auto...

Toch leek het daar niet op tijdens de laatste testdag van de eerste week in Bahrein. Red Bull Racing werd namelijk op grote achterstand gereden door Mercedes. Zowel George Russell in de ochtendsessie als Kimi Antonelli in de middag waren een stuk sneller dan de concurrenten, waarbij de Mercedes-coureurs de enigen waren die een rondetijd wisten te noteren onder de één minuut en 34 seconden.

Mercedes zet het veld op grote achterstand

Op de laatste testdag van de eerste testweek op het Bahrain International Circuit eindigde Kimi Antonelli met een tijd van 1:33.669, waarmee hij twee tienden sneller was dan teamgenoot George Russell - die in de ochtendsessie de snelste tijd had genoteerd. Achter het Mercedes-duo was Lewis Hamilton te vinden. De Brit wist 151 ronden te rijden, maar viel tien minuten voor het einde van de dag uit. Hamilton moest zijn Ferrari SF-26 aan de zijkant van het circuit parkeren, waardoor hij bleef steken op een achterstand van meer dan een halve seconde op de tijd van Antonelli.

Ook Oscar Piastri, die net als Hamilton meer dan 150 ronden reed op de vrijdag, kon niet aan de tijd van de Mercedes-coureurs komen. De Australiër leek zich ook meer te concentreren op de race-simulaties en eindigde daardoor op grote achterstand van Antonelli en Russell.

Achter Oscar Piastri vonden we de twee Red Bull Racing-auto's. Max Verstappen reed in de ochtendsessie en zette daarin een tijd neer die langzamer was dan de tijd van Russell in de ochtend. Hier ging Antonelli dus nog meer dan twee tienden onderdoor, waardoor Verstappen uiteindelijk op iets meer dan anderhalve seconde van de snelste tijd eindigde.

Isack Hadjar, de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen, was eerder op de dag zeer lovend over de RB22, maar kon ook geen vuist maken tegen Mercedes. De Fransman eindigde vlak achter zijn teamgenoot en moest 1.9 seconde toegeven op Mercedes. In totaal reden de Red Bull-coureurs 121 ronden op de laatste testdag.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties