F1 Nieuws

Norris en Piastri laten zich uit over speciaal ritueel van moeder Max Verstappen

Victoria Verstappen en Sophie Kumpen F1 Grid
BSR Agency
F1 Nieuws

Norris en Piastri laten zich uit over speciaal ritueel van moeder Max Verstappen

Victoria Verstappen en Sophie Kumpen F1 Grid
BSR Agency

Sophie Kumpen, de moeder van Max Verstappen en zelf begenadigd karter, heeft sinds jaar en dag een vaste traditie voor een raceweekend van haar zoon. De Belgische steekt altijd een kaarsje aan voor goed geluk. Daarmee hoopt Kumpen dat ze Max kan beschermen tegen een ongeluk en dat het hem geluk brengt als het gaat om goede resultaten op de baan.

Maar hoe zit dat eigenlijk bij de andere moeders? Hebben die net zo'n rituelen als Sophie Kumpen, de moeder van Max, die heeft? Die vraag wordt aan Oscar Piastri en Lando Norris gesteld, tijdens het Grand Prix-weekend in Abu Dhabi. Tijdens het laatste raceweekend van 2025 zal Verstappen het geluk van het kaarsje zeker nodig hebben, aangezien hij de titel moet binnen zien te slepen tegenover een veel snellere McLaren-auto.

Als Piastri de vraag krijgt of zijn moeder ook bijzondere rituelen heeft, laat de Australiër weten dat die bij hem niet bekend zijn. Wel weet hij dat Nicole Piastri liever niet heeft dat Oscar een gevecht op de baan aangaat - dat liet ze ook duidelijk merken na de Grand Prix van Saoedi-Arabië.

"Ik denk niet dat mijn moeder rituelen heeft, om het zo te zeggen. Ja, ze zegt wel dat ik voorzichtig moet zijn, en ze vindt het meestal fijn als er geen andere auto's om me heen zijn, wat begrijpelijk is. Dat vind ik ook fijn. Maar verder is er niets bijzonders. Weet je, het is natuurlijk voor mijn moeder en, nou ja, ik bedoel, voor iedereen die vanuit Australië naar mijn races kijkt, behoorlijk zwaar om wakker te blijven. Dus iedereen heeft veel slapeloze nachten en veel zware maandagochtenden, ongeacht het resultaat. Dus ja, het is altijd fijn om hun steun te hebben", zegt Piastri.

Cisca Wauman

En ook Lando Norris maakt duidelijk dat zijn moeder, de Belgische Cisca Wauman, geen kaarsjes voor hem aansteekt. Wel heeft de moeder van Lando een ritueel als het gaat om zich gek kleden, zegt de Brit met een glimlach.

"Hetzelfde. Ik bedoel, mijn moeder doet veel dingen – verschillende schoenen, schoenen in rare kleuren, wat dan ook, ze doet veel verschillende dingen. Ze doet, voor zover ik weet, niets van wat Max zei. Maar ja, ze zegt ook soortgelijke dingen tegen me: blijf uit de buurt van de anderen en wees voorzichtig. Ik denk dat het gewoon een andere mentaliteit is. Weet je, de moeder van Max was coureur, dus ik denk dat ze het waarschijnlijk beter begrijpt dan onze moeders. Ik denk dat zij misschien wat banger zijn omdat ze niet alles zo goed begrijpen. Maar ja, ik hou van mijn moeder, dus het is goed."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties