Sergio Pérez heeft eerlijk toegegeven dat de testdagen in Barcelona nog niet heel soepel zijn gegaan bij Cadillac. De nieuwkomer op de F1-grid, dat in 2026 het elfde team gaat vormen, heeft in twee dagen bij elkaar 110 rondjes gereden, maar heeft ook een aantal keer lang in de garage stilgestaan.
En dat komt volgens Pérez omdat er op elk vlak problemen zijn met de Cadillac-auto voor aankomend seizoen. Tijdens de testdagen op het Circuit de Barcelona-Catalunya heeft de ervaren Mexicaan, die in 2024 werd ontslagen door Red Bull Racing, al genoeg problemen meegemaakt. Dat maakte hij duidelijk toen hij op donderdag uit zijn nieuwe bolide stapte.
"We hebben overal problemen. We hebben problemen met de motor, de elektronica en met de auto in het algemeen", zei Pérez open en eerlijk. De 36-jarige Checo gaf echter ook aan dat hij liever heeft dat ze deze problemen nu ondervinden, zodat het opgelost kan worden voor het eerste weekend in Australië - waar teamgenoot Valtteri Bottas nog een gridstraf voor heeft openstaan.
Lees ook
Collega F1-coureurs kunnen titel bijna vergeten na uitspraken van George Russell
Italiaans medium dropt bom: motor van Red Bull Powertrains heeft groot probleem
Cadillac-baas schetst positief beeld
Graeme Lowdon, de teambaas van het Cadillac F1-team, heeft overigens een positiever beeld van de testdagen dan Sergio Pérez. Waar de Mexicaan nog liet weten dat er aardig wat problemen zijn, is Lowdon van mening dat Cadillac goede stappen zet richting een succesvol seizoen - zeker als nieuwkomer.
"Vandaag hebben we veel vooruitgang geboekt, dus ik ben erg tevreden met de ronden die we hebben gereden. We hebben ongeveer 66 ronden afgelegd en we leren bij elke ronde", zo zei Lowdon na de tweede testdag van Cadillac op donderdag.
"We beschouwen dit in grote lijnen als een shakedown. Ik denk dat alle teams voor Bahrein een andere aanpak zullen hebben, maar hopelijk kunnen we morgen het programma voortzetten en dan verdergaan naar Bahrein."
Op vrijdag komt Cadillac weer in actie, samen met in ieder geval McLaren en Red Bull Racing.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties