F1 Nieuws

Toto Wolff vreest voor eigen Mercedes-coureurs door Lewis Hamilton

Toto Wolff
BSR Agency
F1 Nieuws

Toto Wolff vreest voor eigen Mercedes-coureurs door Lewis Hamilton

Toto Wolff
BSR Agency

Toto Wolff vreest dat Lewis Hamilton er in Barcelona met de winst vandoor kan gaan. De teambaas van Mercedes weet dat de Ferrari's doorgaans sneller zijn bij de start en daarom denkt hij dat de zevenvoudig wereldkampioen al vroeg de leiding kan pakken. Hem daarna weer inhalen wordt een uitdaging.

Hamilton verraste vriend en vijand op zaterdag door zich voor het eerst sinds Silverstone 2024 op de eerste startrij te plaatsen. Daarmee versloeg hij onder andere Kimi Antonelli, die op zijn beurt juist voor de eerste keer dit jaar niet in de top twee kwalificeerde.

Wolff ziet dat Hamilton serieus aan een overwinning kan denken in Catalonië. De voormalig teambaas van de Brit is in ieder geval overtuigd dat de coureur nog goed genoeg is om zijn twee Mercedes-rijders van zich af te houden.

"Mijn oude vriend", begon Wolff na de kwalificatie tegenover Sky F1. "Toen mensen twijfelden of hij nog wel snel genoeg was, heb ik altijd gezegd dat als hij mentaal in vorm is en de auto bij hem past, hij een geduchte tegenstander is."

"Je moet rekening met hem houden, en dat is wat hij deed. Als hij aan het einde geen klein foutje had gemaakt, was hij anderhalve tiende sneller dan wij."

"Ik denk dat het zal aankomen op bandenslijtage en we waren gisteren [vrijdagtraining] vrij goed op de lange afstand – maar het hangt allemaal af van de start."

“Als Lewis na de start aan de leiding ligt, wordt het voor iedereen een zware klus, dus ik ben erg benieuwd hoe dat gaat aflopen.”

Verrast door Hamilton

Ook George Russell, die vanaf pole position gaat beginnen, is verrast door de aanwezigheid van Hamilton. Na de kwalificatie sprak hij over het terugvinden van zijn vorm en de coureur die samen met hem op de eerste startrij begint.

"Het is een geweldig weekend geweest en ik voel me weer een beetje de oude, waarbij ik elke ronde vecht voor de hoogste plekken. De laatste races heeft het voor verschillende redenen niet echt meegezeten voor mij."

"Het gaat een interessante race worden morgen. Lewis heeft het fantastisch gedaan om op de tweede plek te komen, ik denk dat dat echt een verrassing was. We dachten dat het gevecht tussen ons en McLaren zou zijn en toen was Lewis daar opeens met een snelle sessie."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties