F1 Nieuws

Verstappen krijgt bijval van uitgesproken Formule E-coureur na heftige klachten over F1-regels

Max Verstappen in de Red Bull RB22 tijdens 2026 GP Japan
Red Bull Content Pool
F1 Nieuws

Verstappen krijgt bijval van uitgesproken Formule E-coureur na heftige klachten over F1-regels

Max Verstappen in de Red Bull RB22 tijdens 2026 GP Japan
Red Bull Content Pool

Max Verstappen heeft zich dit seizoen meerdere keren zéér kritisch uitgesproken over de nieuwe Formule 1-regels. In 2026 maakt de koningsklasse van de autosport gebruik van nieuwe auto's, waarbij ook de motoren een flinke opknapbeurt hebben gekregen... Dat was althans de bedoeling.

De motoren zijn in de ogen van Max Verstappen echter alleen maar slechter geworden. De hybride-krachtbronnen worden dit jaar voor de helft elektrisch aangedreven en dat zorgt ervoor dat de coureurs veel meer op de batterij moeten letten. Dit geeft zéér vreemde beelden tijdens de kwalificaties - waar auto's veel minder hard rijden dan voorheen - maar zorgt in de races wel voor meer inhaalacties.

Deze inhaalacties zijn volgens Max Verstappen echter kunstmatig, omdat de auto's elkaar voorbij kunnen razen wegens de lege batterij van de coureur voor hen. Hierop heeft de Nederlander een duidelijke reactie gekregen van Formule 1-baas Stefano Domenicali, die heeft uitgelegd dat een inhaalactie een inhaalactie blijft - ongeacht het feit of deze kunstmatig is of niet.

Verstappen krijgt bijval

Maar Max Verstappen is blijkbaar niet de enige coureur die er zo over denkt. De Nederlander heeft bijval gekregen van Dan Ticktum, voormalig Red Bull-talent en inmiddels al aardig wat jaartjes actief in de Formule E. Volgens het enfant terrible heeft Verstappen helemaal gelijk met zijn kritiek op de koningsklasse van de autosport en Ticktum legt haarfijn uit waarom hij het eens is met Max.

"Je batterij is halverwege een recht stuk leeg, ze moeten de batterij opladen voordat ze van start gaan, dat is echte onzin", zo begon de Brit onlangs bij TalkSPORT. "Ik ben een btec-versie [slechtere versie, red.] van hem in deze sport, maar hij zegt wat hij denkt, of het nu goed of fout is, ik moet zeggen dat ik het met veel van wat hij zegt eens ben."

"Daarom moet hij iets anders gaan doen en GT-racen gaan doen, zodat hij echt van het racen kan genieten. Niet iedereen zal het zeggen, maar iedereen denkt wat ik denk", aldus Ticktum.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties