F1 Nieuws

Yuki Tsunoda krijgt onmogelijke opdracht om Red Bull-doelstelling te behalen

Red Bull-coureur Yuki Tsunoda in de F1-paddock
BSR Agency
F1 Nieuws

Yuki Tsunoda krijgt onmogelijke opdracht om Red Bull-doelstelling te behalen

Red Bull-coureur Yuki Tsunoda in de F1-paddock
BSR Agency

Red Bull Racing begint ieder seizoen met slechts één doel: het winnen van het kampioenschap. Als topteam moet de renstal uit Milton Keynes die doelstelling ook zetten, zeker gezien het feit dat de laatste vier titels allemaal zijn opgeëist door een Red Bull-coureur. In 2021, 2022, 2023 én 2024 wist Max Verstappen namelijk aan de haal te gaan met de wereldtitel.

Maar niet alleen Verstappen zou daartoe in staat moeten zijn bij het Oostenrijkse team. Er wordt vanuit de leiding verwacht dat ook zijn teamgenoot een poging kan doen om het kampioenschap te winnen, omdat die van hetzelfde materiaal gebruik maakt als Verstappen. Echter is dit de laatste jaren telkens onmogelijk gebleken.

Sergio Pérez wist in 2023 aan het begin van het seizoen redelijk mee te komen met de Nederlander, waarbij Checo twee van de vier races won in de beginperiode van dat seizoen. Maar daarna nam Verstappen korte metten met de titelhoop van de Mexicaan, die uiteindelijk op grote achterstand werd gereden. Ook in 2024 was dat het geval, waardoor Pérez werd vervangen

In eerste instantie nam Liam Lawson plaats naast Verstappen, waarna Yuki Tsunoda al na twee races de kans kreeg om zichzelf te bewijzen naast de viervoudig wereldkampioen. De Japanner had het gevoel dat hij deze kans allang had moeten krijgen en werd door Red Bull eindelijk goed genoeg bevonden om die uitdaging aan te gaan. Echter presteert Yuki tot nu toe zwaar ondermaats.

Onmogelijke opdracht

En wil de huidige teamgenoot van Verstappen de originele doelstelling van Red Bull Racing halen - namelijk het winnen van het kampioenschap - staat hij voor een onmogelijke opdracht. Tsunoda zou dan vanaf aankomend weekend, tijdens de Dutch GP, iedere race moeten winnen tot en met het einde van het jaar.

Daarnaast moeten alle coureurs die op dit moment in de top zes staan van het kampioenschap iedere race uitvallen en daardoor nul punten scoren. Als dat zou gebeuren, zou Tsunoda op gelijke hoogte komen met Oscar Piastri [284 punten] en daarmee het kampioenschap winnen, omdat hij meer races gewonnen zou hebben dan de Australiër.

Dit gaat echter niet gebeuren, waardoor het seizoen van Tsunoda vanuit dat oogpunt als mislukt is. Overigens zal men zo binnen Red Bull Racing niet denken, omdat ook Verstappen het niet kan rondbreien dit jaar, gezien het feit dat de RB21 niet snel genoeg is om met de McLarens te kunnen vechten.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties