F1 Nieuws

Red Bull-topman noemt verbeterpunt voor Max Verstappen: 'Daar is hij zwakker dan anderen'

Red Bull-topman noemt verbeterpunt voor Max Verstappen: 'Daar is hij zwakker dan anderen'
F1 Nieuws

Red Bull-topman noemt verbeterpunt voor Max Verstappen: 'Daar is hij zwakker dan anderen'

Red Bull-topman noemt verbeterpunt voor Max Verstappen: 'Daar is hij zwakker dan anderen'

Guillaume Rocquelin, Head of Driver Academy bij Red Bull, heeft tijdens een interview met Eurosport gesproken over de verschillen tussen Sebastian Vettel en Max Verstappen. Volgens Rocquelin komt Verstappen op technisch gebied tekort ten opzichte van andere coureurs.

Rocquelin begon bij Red Bull als engineer aan de wagen van David Coulthard. Later werkte de Fransman aan de wagen van viervoudig F1-kampioen Vettel. Na een tijd als Head of Race Engineering te hebben gewerkt, is Rocquelin nu ondergebracht als hoofd van het juniorenprogramma van Red Bull. Een programma waar talenten als Verstappen, Vettel, Ricciardo en Gasly allen uit voort zijn gekomen.

Gevraagd naar de twee grootste talenten uit het juniorenprogramma van Red Bull, geeft Rocquelin aan dat Verstappen en Vettel er voor hem bovenuit steken. Toch ziet de Red Bull-topman een groot verschil tussen de beide F1-kampioenen. "Ik denk dat Sebastian een completere coureur is dan Max", zegt Rocquelin.

De reden voor het verschil tussen de beide heren is volgens Rocquelin makkelijk aan te duiden. "Vettel werd getraind op de raceschool van Michael Schumacher. Natuurlijk heeft Max meer talent en heeft hij daar veel uit weten te halen, maar voor mij is Sebastian de completere autocoureur", voegt de Red Bull-topman toe.

Op technisch gebied zwakker

Gevraagd om zijn uitspraken over Verstappen en Vettel verder toe te lichten, zegt Rocquelin dat de Nederlander met name op technisch gebied tekort komt ten opzichte van Vettel. "Als ik heel eerlijk ben, is Max op technisch gebied een van de zwakkere coureurs waar we mee gewerkt hebben. In mijn optiek kan Max daar nog een heleboel verbeteren", laat Rocquelin optekenen.

Toch is Rocquelin van mening dat er verandering is te zien bij Verstappen. Die verandering komt mede voort uit zijn recente F1-succes, zo stelt de Fransman. "Max is een leider als je naar zijn resultaten kijkt, maar op technisch vlak is hij dat allerminst. Met name in de ontwikkeling van de auto is dat terug te zien. Die ontroostbare honger naar overwinningen zie ik niet meer terug bij Max. Dat houdt in dat hij volwassener is geworden als coureur. Door zijn kampioenschappen heeft Max meer zelfvertrouwen dan voorheen", besluit Rocquelin.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties