Carlos Sainz heeft voor wat ophef gezorgd in de wereld van de Formule 1. De Spanjaard, dit jaar actief voor Williams in de koningsklasse van de autosport, heeft namelijk geopperd dat Max Verstappen niet de snelste coureur in de kwalificaties is. Hoewel de Nederlander dit jaar evenveel polepositions heeft behaald als Oscar Piastri - die gebruik maakt van de beste auto van het veld - zouden er twee coureurs sneller zijn.
In 2015 reed Sainz een jaar naast Max Verstappen, bij het zusterteam van Red Bull - Toro Rosso. Een jaar later kreeg de Spanjaard het pijnlijke nieuws te horen dat Max de overstap zou maken naar Red Bull Racing, terwijl hij bij het opleidingsteam zou blijven. Sainz heeft zijn carrière verder vervolgd bij Renault, waarna hij naar McLaren vertrok en in 2021 overstapte naar Ferrari.
Vanaf dit jaar maakt hij onderdeel uit van het F1-team van Williams en heeft hij in Azerbeidzjan met Max Verstappen op het podium gestaan. De Limburger wordt door het merendeel van de Formule 1-paddock gezien als de beste coureur van het veld - en door sommigen als de beste coureur in de geschiedenis van de koningsklasse van de autosport - maar zo ziet Sainz dat niet. In ieder geval niet in de kwalificaties.
In gesprek met El Partidazo de COPE krijgt Sainz de vraag wie in zijn ogen de snelste coureur van het veld is. Daarop laat de viervoudig Grand Prix-winnaar weten dat er een verschil zit tussen de zaterdagen en de zondag. "De snelste in de race of over één ronde? Over één ronde, Charles [Leclerc]. Het zou tussen Charles en Lando [Norris] gaan", zegt Sainz, die zijn voormalig teamgenoten bij Ferrari en McLaren boven Max Verstappen plaatst in de kwalificaties.
Echter is de Spanjaard van mening dat er in de races niemand in de buurt komt van de viervoudig F1-kampioen: "In de race, Max."
Lees ook
Laurent Mekies wil niks weten van beteuterde opmerking van Max Verstappen na GP Singapore
IndyCar-coureur heeft bizarre informatie: 'Zak Brown wil Oscar Piastri niet'
Auto is het belangrijkste
Overigens maakt Sainz duidelijk dat de 'beste' coureur van het veld ook vaak wordt bepaald door de auto. Als iedereen in een Red Bull geplaatst zou worden, zou iedere coureur het lastig hebben om Max Verstappen te verslaan. Maar als Max in een Mercedes zou zitten, zou ook hij moeite hebben om het van George Russell te winnen.
"Het hangt af van de auto waarin we rijden, want als het een Red Bull is, lijkt het duidelijk dat het antwoord Max zou zijn. Als we een Mercedes hadden, nou, ik denk dat Russell heel goed in de Mercedes rijdt, en het zou erg moeilijk voor ons zijn om in een Mercedes te stappen en Russell te verslaan. Als het een Williams was, zou ik hetzelfde zeggen over Albon en mij. Het draait allemaal om de auto."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties