George Russell was woest op Mercedes na de kwalificatie voor de Grand Prix van Brazilië in 2026. De Brit had een goede kans om de poleposition te behalen voor de race in São Paulo, waar hij overigens niet had mogen starten. Russell had voorafgaand aan het weekend namelijk al te horen gekregen dat hij een gridstraf zal ontvangen voor het wisselen van zijn motor.
Maar voor het zelfvertrouwen, dat op dit moment op het laagste punt in zijn carrière staat, was het fijn geweest als hij de snelste tijd van de sessie had gereden in de regen. Dit werd Russell echter ontnomen door zijn race-engineer, die hem vertelde dat hij gas terug moest nemen in de ronde dat hij een paarse [snelste] eerste sector had genoteerd en ook in de tweede sector de snelste leek te zijn.
Volgens Marcus Dudley, de ingenieur van Russell, zou zijn ronde echter verpest worden door Albon, die voor hem reed, waardoor hij Russell vertelde om gas terug te nemen en het de volgende ronde weer te proberen. Maar dat ging mis, aangezien het direct daarna harder begon te regenen en niemand zich meer kon verbeteren. Het resulteerde in een woedende Russell op de radio.
"Maat, jij vertelde mij om fucking gas terug te nemen! What the hell?!", schreeuwde Russell tegen zijn engineer. Mercedes-baas Toto Wolff wilde hier echter niks van weten, drukte zijn radioknop in en zei tegen zijn coureur: "George, je bent P2...". Daar had de Brit dan weer geen boodschap aan, die aangaf dat hij het had verdiend om de beste ronde te hebben gereden: "P2? Ik wil geen tweede zijn. Ik wil eerste zijn. Dat was een P1-rondje", aldus Russell.
Lees ook
Laurent Mekies komt met belangrijke nieuws voor Max Verstappen vanuit de Red Bull-fabriek
Verrassing voor Max Verstappen: Red Bull-coureur start toch niet achteraan het veld
Russell wijst naar Mercedes
En ook na de kwalificatie was de Mercedes-coureur nog altijd niet over zijn frustratie heen. In de ogen van Russell had zijn ingenieur hem beter moeten instrueren, omdat ze aan de pitmuur precies weten wat het weer gaat doen, met al hun data en weerradars.
"Ik reed een heel sterke ronde en kreeg de opdracht om het rustiger aan te doen omdat ik achter Albon, en toen begon het natuurlijk te regenen. Het was erg teleurstellend. Ik had absoluut het gevoel dat de pole binnen handbereik lag. Zij hebben de weersvoorspelling voor zich liggen, en ik niet. Op zo’n moment heb je dat vertrouwen nodig", zegt Russell hard.
De Brit wil echter niet alle schuld bij Dudley leggen: "Het was de verkeerde beslissing, maar het is niet de schuld van mijn ingenieur. We hebben vandaag gezamenlijk een verkeerde inschatting gemaakt."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties