F1 Nieuws

Lewis Hamilton ziet zichzelf als de 'redder' van Ferrari: 'Sinds ik hier ben...'

Ferrari-coureur Lewis Hamilton in de paddock in Barcelona
BSR Agency
F1 Nieuws

Lewis Hamilton ziet zichzelf als de 'redder' van Ferrari: 'Sinds ik hier ben...'

Ferrari-coureur Lewis Hamilton in de paddock in Barcelona
BSR Agency

Sinds het begin van dit seizoen is Lewis Hamilton onderdeel van Ferrari, waar de Brit probeert zijn achtste wereldtitel in de Formule 1 te veroveren. Heel succesvol is die poging nog niet, aangezien het Italiaanse team het niet voor elkaar heeft gekregen om een competitieve auto te bouwen en ook Hamilton niet meer op het niveau acteert van een paar jaar geleden.

Dat de relatie tussen Hamilton en Ferrari nog niet helemaal wil vlotten werd ook afgelopen weekend weer duidelijk, toen de man uit Stevenage een verschrikkelijke race kende. Hamilton eindigde achter de Sauber van Nico Hülkenberg, die hem op pure snelheid inhaalde, en volgens het Duitse Bild zorgde dat ervoor dat Lewis na de race in tranen was, wegens het slechte resultaat van Ferrari.

Maar voorafgaand aan de race in Barcelona was Hamilton nog zéér opgetogen. Hij sprak met Sky Italia over zijn komst naar Ferrari en hoe de switch naar het leven in Italië is geweest voor hem. Na jarenlang onderdeel te zijn geweest van Mercedes is hij nu in dienst van de immens populaire Scuderia, die al sinds 2008 geen titel meer hebben gewonnen. Daar moet verandering in komen en Hamilton denkt dat hij daarvoor kan zorgen.

Hamilton wil Ferrari 'helpen'

De Brit laat bij Sky Italia weten dat hij het team 'pagina's vol suggesties' heeft gedaan om onder andere de simulator te verbeteren, waardoor ook de prestaties van de werkelijke auto een boost zullen krijgen. En volgens Hamilton is de eerste vooruitgang al geboekt, sinds zijn komst naar het team én zijn aanwijzingen.

"In Maranello hebben we een fantastische simulator, maar sinds ik hier ben aangekomen, heb ik pagina's vol suggesties gedaan voor dingen die volgens mij verbeterd moesten worden. En daar werken we aan, we zijn constant bezig met verbeteren en de jongens hebben al vooruitgang geboekt. De correlatie tussen de windtunnel en het circuit is erg goed. Ik heb in het verleden bij een team gezeten [Mercedes, red.] waar dat niet zo goed was, terwijl we op dit gebied bij Ferrari ver vooruit liggen", aldus Hamilton.

En volgens Hamilton blijft het niet bij zijn aanwijzingen voor het aanpassen van alleen de simulator. Ook qua ontwikkeling van de auto gaat hij binnenkort een flinke vinger in de pap krijgen. Althans, dat is hij van plan.

"Binnenkort zal ik het team vertellen dat het tijd is om ons te concentreren op volgend jaar. Dit seizoen draait het om het leggen van een basis, het leren kennen van de tools, in termen van structuur en processen, en deze zo te perfectioneren dat we in 2026 de machine hebben die we echt willen.”

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties