Max Verstappen start vanaf poleposition aan de Grand Prix van Italië, welke deze zondag wordt verreden op het Autodromo Nazionale Monza. De Nederlander heeft met zijn pole een aantal records verbroken, maar veel belangrijker: Verstappen heeft zichzelf een kans geboden om voor de overwinning te strijden in Italië.
En dat zorgt ervoor dat Verstappen met een grote glimlach op zijn gezicht verschijnt voor de microfoon van Viaplay-verslaggever Chiel van Koldenhoven. De Red Bull-coureur was vooral erg blij dat er vooruitgang lijkt te zitten in de ontwikkeling van zijn RB21-auto, die vooral ten opzichte van de GP van Italië van 2024 een grote stap voorwaarts blijkt te zijn.
Als de Limburger gevraagd wordt hoe zijn kwalificatie verliep, liet hij weten dat het eigenlijk allemaal best wel prima verliep - zonder grote problemen. Iets wat vorig jaar onmogelijk was in één van de slechtste weekenden van het jaar voor Red Bull.
"Het ging best goed. Sommige plekken waren beter dan andere. In Q2 kreeg ik gratis slipstream, waardoor ik een verkeerd beeld kreeg, maar we hebben in Q3 een paar mooie stappen vooruit gezet", zegt Verstappen bij Viaplay.
"Het gaat nu veel beter, maar het kan niet slechter zijn dan vorig jaar, dat was een ramp. Ik kon niet insturen, in de bocht deed hij niks en op acceleratie was het ook niks. De auto is nu wat stabieler. Hij is wat makkelijker te handelen in de bochten. Maar dat is ook wel logisch, want we hebben veel geleerd van deze race vorig jaar."
Lees ook
Max Verstappen moet fans waarschuwen voor race in Italië
FIA deelt forse gridstraf uit aan Red Bull-rijder en past startopstelling aan
Sneer richting Lewis Hamilton
Met de poleposition van Max Verstappen ging direct ook een baanrecord gepaard. De viervoudig wereldkampioen liet een 1:18.792 noteren, waarmee hij 0.095 seconde sneller was dan de snelste ronde van Lewis Hamilton in de kwalificatie in 2020. Dat jaar maakte Hamilton gebruik van de dominante Mercedes W11, dat ervoor zorgde dat hij een baanrecord neerzette in Italië én de hoogste gemiddelde snelheid reed in de geschiedenis van de Formule 1.
Max Verstappen heeft hem daarin nu afgelost, maar laat wel weten dat de Mercedes W11 waarschijnlijk nog sneller zou gaan dan zijn Red Bull RB21. Dit omdat de baan gewoonweg sneller is geworden sinds 2020. Echter weet Max een manier om die Mercedes nóg sneller te laten gaan dan toen Hamilton erin zat: als hij de Brit vervangt, zal de auto nog beter zijn dan gedacht!
"Er is nieuw asfalt, andere kerbs. Het circuit is nu sneller geworden. Als je de Mercedes van 2020 nu op het circuit zet, zal hij nog sneller zijn. Vooral als je mij erin zet, dan gaat hij nog veel sneller."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties