Voormalig Ferrari- en Williams-engineer Rob Smedley heeft in de F1 Nation-podcast laten weten dat hij Max Verstappen "100%" zeker zou wisselen met George Russell als hij in de schoenen van Mercedes-teambaas Toto Wolff zou staan.
Toen de onrust afgelopen jaar losbarstte achter de schermen bij Red Bull leek een overstap van Verstappen ineens heel dichtbij. Hoewel de Nederlander tot en met 2028 onder contract staat bij Red Bull, heeft Verstappen er nooit een geheim van gemaakt dat hij in een winnende auto wil rijden. Daarnaast zitten er ook enkele prestatieclausules waarmee Verstappen eerder dan 2028 onder zijn verbintenis met Red Bull uit zou kunnen komen.
Een van de mogelijke kanshebbers voor de diensten van Verstappen is Mercedes, met wie de Nederlander eind 2024 gesprekken heeft gevoerd over een mogelijke transfer. Inmiddels lijkt de rijdersopstelling van Mercedes rond te zijn, met Russell die naar eigen zeggen geen stress heeft over zijn aflopende Mercedes-contract en er dus zeker van lijkt dat hij een nieuwe deal krijgt, en Andrea Kimi Antonelli die het nieuwe wonderkind is van teambaas Wolff.
Lees ook
Red Bull-insider verschaft duidelijkheid na hardnekkige geruchten over ontslag Christian Horner
Het tijdschema voor de F1 Grand Prix van Emilia-Romagna 2025
Red Bull kijkt naar McLaren voor oplossing van problemen bij auto Max Verstappen
Smedley zou "100%" voor Verstappen kiezen
Toch denken velen dat Wolff nog geen knopen heeft doorgehakt wat betreft de toekomstige coureurs van Mercedes omdat Verstappen mogelijk vertrekt bij Red Bull als hij dit jaar niet mee kan doen om de wereldtitel, zo ook Sky Sports-commentator Martin Brundle. Smedley weet in ieder geval wat hij zou doen als hij in de schoenen van Wolff zou staan.
"Oh, dat is een hele, hele moeilijke vraag, want je hebt een viervoudig wereldkampioen die een van die hele, hele speciale coureurs is en er zijn er maar heel weinig die meer kunnen rijden dan de auto eigenlijk kan leveren. En dat deed hij zaterdag in Miami en dat deed hij aan het begin van de race", zei Smedley.
"Dus als ik in de positie was om deze beslissing te nemen, en dat is wat je me eigenlijk vraagt, zou ik Max Verstappen dan in mijn auto willen hebben in plaats van iemand anders op de grid op dit moment? Ja, 100%. Zonder twijfel", ging Smedley verder met zijn verhaal in de F1 Nation-podcast.
"Geen verslapping" bij Verstappen
Over de reden achter zijn stellige mening is de voormalig Ferrari-engineer ook duidelijk. "Ik zou het talent, de pit en de vastberadenheid nemen. Je kent Max net zo goed als ik, hij geeft maar om één ding en dat is racen. De rest, de perifere onzin die rond de Formule 1 hangt, interesseert hem totaal niet."
"Als je iemand in je team kunt zetten die zo gemotiveerd en zo gefocust is, op welke positie dan ook, en die zo getalenteerd is, of het nu in het engineeringsteam, het commerciële team of in de cockpit is, dan wil je hem, 100%, want in de Formule 1 draait het allemaal om het binnenhalen van dat talent, om dat talent in het spel te krijgen en om het vervolgens zo te orkestreren dat het samen kan werken. Talent als Max Verstappen zal het team blijven pushen om elke dag 101% te doen, er is geen verslapping, er zijn geen vrije dagen", aldus Smedley.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties