Thomas Maher, een zeer goed geïnformeerde journalist voor PlanetF1 als het aankomt op Red Bull-zaken, heeft in een recent artikel duidelijkheid gegeven over de positie van Christian Horner bij het team uit Milton Keynes. In de dagen na de race in Miami ontstond er ineens een hoop onzekerheid over de rol van Horner binnen Red Bull.
Horner is sinds 2005 de teambaas van Red Bull en heeft in die tijd een bijdrage geleverd aan maar liefst acht rijderskampioenschappen en zes constructeurstitels. Daarnaast heeft de Oostenrijkse formatie in totaal 123 overwinning en 285 podiumplaatsen behaald. Red Bull is echter niet meer het team van voorheen en moet momenteel vooral achteruit kijken.
Het team van McLaren is namelijk te sterk voor Max Verstappen en teamgenoot Yuki Tsunoda. Zo staat de Nederlander in het rijderskampioenschap meer dan 30 punten achter leider Oscar Piastri en is de achterstand van Red Bull op leiders McLaren in het constructeurskampioenschap opgelopen tot bijna 100 punten.
Lees ook
Lando Norris onthult grootste voordeel McLaren en deelt tik uit aan Red Bull
Krijgt McLaren-coureur voorkeursbehandeling vanuit FIA? 'Niet zo snel gestraft als Max Verstappen'
Lewis Hamilton cryptisch over problemen bij Ferrari: 'Iets houdt ons tegen...'
Grote druk op Red Bull, exit Horner?
De druk op het team is hierdoor enorm, zo ook op Red Bulls uithangbord Horner. Volgens twee verschillende mediakanalen, het Italiaanse Autosprint en het Oostenrijkse OE24, zou Horners positie bij Red Bull daarom wel eens onzeker kunnen zijn.
Zo stelde Autosprint dat Horner de steun van Red Bulls Thaise grootaandeelhouder Chalerm Yoovidhya zou kunnen verliezen als de geplande updates voor dit raceweekend niet het gewenste resultaat leveren. OE24 stelde daarentegen dat Horner wél de steun van Yoovidhya blijft genieten, maar dat de Oostenrijkse kant van het bedrijf, onder leiding van Mark Mateschitz, mogelijk geen heil meer ziet in het aanblijven van Horner als teambaas.
Maher meldt echter dat het succes van de Imola-updates geen invloed zal hebben op de toekomst van Horner bij Red Bull. Verder weet de journalist te melden dat de aandeelhouders van Red Bull, zowel de Thaise als de Oostenrijkse kant, nog altijd het volste vertrouwen hebben in de positie van Horner bij het team van Red Bull.
Feest voor Horner
Daarnaast weet Maher te melden dat het raceweekend in Imola geen droevig laatste raceweekend als Red Bull-teambaas zal worden voor Horner. In tegendeel, want volgens de journalist is Red Bull momenteel hard aan het werk om allerlei festiviteiten te plannen voor Horner. Hij staat immers als 400 Grands Prix aan de leiding van het Formule 1-team van Red Bull en heeft een grote bijdrage geleverd aan de successen van het team tot nu toe.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties