Red Bull Racing is niet meer het dominante team in de Formule 1. Waar ze in 2023 nog 21 van de 22 races wisten te winnen, hebben ze dit jaar al vijf keer een racewinst af moeten staan aan een andere coureur. Carlos Sainz, Lando Norris, Charles Leclerc, George Russell en Lewis Hamilton hebben allemaal al een Grand Prix op hun naam staan in 2024.
En volgens Helmut Marko heeft dat maar één reden: de voorsprong van de RB20 op de rest van het veld is compleet verdwenen. Sterker nog, van een voorsprong is helemaal geen sprake meer, aangezien de RB20 nu achterloopt op de andere auto's. Vooral de McLaren is erg sterk sinds hun update in Miami, maar zij hebben daar nog niet vaak van kunnen profiteren, door de magistrale wijze waarop Max Verstappen zijn F1-bolide bestuurt en omdat McLaren nog te veel fouten maakt als het gaat om strategie.
Ook in Silverstone was dat weer het geval, waar McLaren eigenlijk een één-twee had kunnen en moeten scoren. Door een strategische fout kon Max Verstappen uiteindelijk naar de tweede plaats snellen, maar hij maakte eigenlijk gebruik van de derde of vierde beste auto van het veld... Volgens Helmut Marko is dat zorgwekkend, zeker omdat Red Bull - naast het feit dat ze zijn ingehaald - ook nog problemen heeft met de RB20.
"We hebben het momenteel moeilijk. We hebben momenteel niet de snelste auto. Maar we hebben Max en dat maakt het verschil. Maar we moeten onze achterstand weer inhalen. Sinds McLaren in Miami een update meenam, is het nu de meest competitieve auto", begint Marko bij GrandPrix247.
"De McLaren is overal en onder alle omstandigheden snel en nu lijkt het alsof Mercedes ons ook heeft ingehaald. Maar we komen met een update en hopelijk is deze update een succes, zodat we er weer mee kunnen rijden. We zijn gewend om de top van het veld te controleren." In Hongarije zal Red Bull een flinke update meenemen.
Lees ook
David Coulthard moet Max Verstappen uit droom helpen: 'Dat is geen 'slam dunk''
Video: Red Bull maakt door Adrian Newey ontworpen RB17-hypercar wereldkundig
Problemen
Maar niet alleen de snelheid van de RB20 is niet meer om over naar huis te schrijven, ook de manier waarop de auto reageert op het asfalt levert het Oostenrijkse team problemen op. Toch wist Red Bull in Groot-Brittannië nog altijd punten uit te lopen op de concurrentie, wat vooral te danken was aan Max Verstappen.
"Op dit moment staan we op achterstand en hebben we problemen. Met deze afstelling duurt het te lang om de juiste balans te vinden. Maar gelukkig konden we toch de leiding in het kampioenschap uitbreiden voor Max en ook voor de constructeurs."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties