Formule 1-fotograaf Kym Illman heeft een bijzonder plaatje gedeeld, na de tweede vrije training voor de Grand Prix van Las Vegas. De laatste trainingssessie op vrijdag werd vroegtijdig stilgelegd, nadat een marshal op het circuit meldde dat er een putdeksel loszat in bocht 17. Hierdoor besloot de wedstrijdleiding op de sessie stil te leggen.
De FIA dacht dat het probleem in een kwartier opgelost was, maar al snel bleek dit niet het geval te zijn. Op het moment dat de coureurs weer naar buiten kwamen, schoot de putdeksel weer los - wat een gevaarlijke situatie opleverde. Hierdoor besloot de wedstrijdleiding de tweede training definitief stop te zetten.
En fotograaf Kym Illman heeft het moment dat de putdeksel los is gekomen op beeld weten te vangen. Op X deelt de Australiër deze beelden, waarbij de putdeksel op de eerste foto inderdaad niet meer compleet vastzit in de grond.
"We hebben tijdens VT2 twee rode vlaggen gehad, beide veroorzaakt door problemen met een losgeraakte putdeksel als gevolg van de kracht die door F1-auto's op het circuit wordt gegenereerd. Hier kun je duidelijk zien hoe de deksel beweegt nadat een auto eroverheen is gereden. Gelukkig raakte geen enkele auto beschadigd, zoals wel het geval was bij Carlos Sainz tijdens FP1 in 2023. De F1 zal ongetwijfeld proberen dit probleem voor de rest van het weekend op te lossen", zo schrijft Illman op social media.
Tekst gaat verder onder post
Lees ook
Jack Plooij weet het zeker en heeft geweldig nieuws voor fans van Max Verstappen
Uitslag tweede vrije training F1 Grand Prix Las Vegas 2025
Statement vanuit FIA
Inmiddels heeft de FIA gereageerd op de incidenten uit VT2 en heeft het bestuursorgaan een statement naar buiten gebracht. Daaruit blijkt dat men al maatregelen had genomen bij de herstart van de sessie. Ook meldt de FIA dat er op dit moment gekeken wordt naar een oplossing.
"Na een melding van de marshal over een mogelijk loszittend putdeksel voor bocht 17 kon de wedstrijdleiding deze informatie niet bevestigen aan de hand van de beschikbare camerabeelden. De sessie is uit voorzorg met een rode vlag onderbroken en het personeel van de wedstrijdleiding is momenteel ter plaatse om de situatie te beoordelen", zei de FIA over de eerste rode vlag.
"Sommige medewerkers van de wedstrijdleiding bleven ter plaatse toen de sessie werd hervat. Zij meldden dat het putdeksel bewoog wanneer auto's eroverheen reden, waardoor de sessie onder rode vlag werd beëindigd. Er worden momenteel verdere inspecties uitgevoerd."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties