De FIA heeft de dispensatie-aanvraag voor Arvid Lindblad goedgekeurd. Red Bull Racing had bij het bestuursorgaan aangevraagd of de zeventienjarige Brit vóór zijn achttiende verjaardag al in actie zou mogen komen in de Formule 1 en de FIA heeft besloten om hierin akkoord te geven.
Arvid Lindblad is het grootste talent uit het Red Bull Junior Team sinds Max Verstappen. De Brit presteert op uitzonderlijk hoog niveau in de juniorenklassen en heeft daarmee zichzelf de kans gegeven om binnenkort in actie te komen in de Formule 1. Maar daarin schuilt er één probleem: Lindblad is nog te jong.
Om in de Formule 1 te mogen rijden moet iemand een superlicentie hebben - die heeft Lindblad - maar ook minimaal achttien jaar oud zijn. Die regel is ingevoerd nadat Max Verstappen op zeventienjarige leeftijd zijn debuut maakte in de koningsklasse van de autosport en hij daarmee zorgde dat teams coureurs steeds jonger naar de F1 wilde loodsen. Om dat te voorkomen stelde de FIA een speciale Verstappen-regel in, wat ervoor zorgde dat coureurs minimaal achttien moesten zijn voor ze gebruik mochten maken van een F1-auto tijdens een officiële sessie.
Lees ook
Martin Brundle komt met oproep na zien van verontrustend nieuws
Red Bull grijpt in en geeft Yuki Tsunoda in Canada eindelijk wat hij wil
Red Bull krijgt goed nieuws
En dat betekent dat Lindblad pas op 8 augustus in aanmerking zou komen voor een kans in de Formule 1, omdat hij dan pas achttien jaar wordt. Echter wil Red Bull hem eerder in een auto zetten, waardoor ze dispensatie hadden aangevraagd bij de FIA. Volgens The-Race was dit als vervanger van Max Verstappen bij een eventuele schorsing, maar Erik van Haren maakte duidelijk dat dat onzin was. Isack Hadjar of Liam Lawson zal de Nederlander vervangen als hij daadwerkelijk een race moet uitzitten.
Maar Lindblad zóú wel in actie kunnen komen bij Red Bull Racing of Racing Bulls, want de aanvraag van Red Bull is inmiddels goedgekeurd door de FIA World Motorsport Council. Zij hebben vastgesteld dat 'de coureur recentelijk en consequent blijk heeft gegeven van uitmuntende vaardigheden en volwassenheid in de competitie voor eenzitsformuleauto's', zo meldde de FIA in een statement.
Hierdoor kan Lindblad bijvoorbeeld tijdens de eerste vrije training in Groot-Brittannië in actie komen, tijdens zijn thuisrace. Vanaf 8 augustus is hij hoe dan ook gerechtigd om in een F1-auto te rijden, omdat hij dan achttien wordt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties