Red Bull-adviseur Helmut Marko heeft in gesprek met de BBC een zeer fijn bericht achtergelaten voor Yuki Tsunoda. Hoewel Red Bull er namelijk om bekend staat coureurs vrij snel te vervangen als goede prestaties uitblijven, denk aan Pierre Gasly en nu Liam Lawson, zal Tsunoda een ander lot te wachten staan.
Na slechts twee raceweekend heeft de Red Bull-organisatie ervoor gekozen om Lawson te vervangen door Tsunoda. De Nieuw-Zeelander schuift op zijn beurt terug naar het zusterteam van Red Bull, Visa Cash App Racing Bulls, terwijl Tsunoda tijdens de Grand Prix van Japan, zijn thuisrace, debuteert in een witte RB21 naast Max Verstappen.
Lees ook
Red Bull oogst hevige kritiek van IndyCar-coureur na switch tussen Liam Lawson en Yuki Tsunoda
F1-journalist noemt opmerkelijke reden voor Red Bull-exit Liam Lawson: 'Lachwekkend...'
Red Bull voert grote verandering door aan bolide Max Verstappen voor Grand Prix Japan
Marko legt deadline op aan Tsunoda
Hoewel Tsunoda volgens onder meer Marko een grote bijdrage kan leveren aan de verdere ontwikkeling van de toch wel zeer problematische RB21, vrezen veel fans dat ook Tsunoda net zoals Lawson geen tijd zal krijgen vanuit het Red Bull-management om te wennen aan de, zoals Verstappen beaamde, lastige karakteristieken van de RB21.
In gesprek met de BBC laat Marko echter weten dat Tsunoda tot aan "het einde van het seizoen" de tijd zal krijgen om zichzelf te bewijzen als waardig Red Bull-coureur. Volgens Marko krijgt Tsunoda zoveel meer tijd dan Lawson omdat men er binnen Red Bull van uitgaat dat Tsunoda "het werk aankan", anders dan Lawson.
Marko ziet andere Tsunoda dan afgelopen jaar
Marko's uitspraken sluiten aan bij zijn eerdere lofzang over de rijkunsten van Tsunoda, die hij als zeer goed bestempelde tijdens het raceweekend op het Shanghai International Circuit. Daarnaast liet Marko ook optekenen dat Tsunoda enorm is gegroeid sinds afgelopen jaar.
"Tsunoda heeft een grote stap gemaakt. Het is vreemd dat hij na vier jaar, nu in zijn vijfde jaar, een veel sterkere persoonlijkheid is, hij heeft meer zelfvertrouwen en hij heeft twee erg goede races gereden. In dit geval is een zeer moeilijke auto-ervaring iets dat zal helpen. Dat was onze gedachte", aldus Marko.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties