Voor Jos Verstappen zijn het spannende maanden in de Formule 1. Zijn zoon, Max Verstappen, is al een aantal jaar de beste coureur van het veld, maar maakt al een flinke tijd geen gebruik meer van de beste auto van het veld. Red Bull Racing is wel bezig om uit het dalletje te klimmen, maar de kans is aanwezig dat het in 2026 weer in elkaar stort.
Dit vanwege de komst van de nieuwe motorreglementen in de Formule 1. In 2026 introduceert de FIA de nieuwe regels, waarbij zowel het chassis als de krachtbron een flinke update krijgen. En vooral de motoren zijn nu al maanden het onderwerp van gesprek in de F1. De kans is groot dat het team dat de beste krachtbron bouwt ook direct dominant zal zijn in de koningsklasse van de autosport.
En dat lijkt slecht nieuws voor Red Bull Racing, aangezien zij in 2026 voor het eerst een eigen motor op de markt brengen. Daarin moeten zij het opnemen tegen 'powerhouses' als Mercedes, Ferrari en Honda, die al jarenlange ervaring hebben in het ontwikkelen van F1-motoren. Toch is er bij Red Bull veel vertrouwen in het motorproject, maar daar kan Jos Verstappen op dit moment niet zoveel mee.
2026 bij Red Bull?
De vader van Max Verstappen laat in gesprek met De Telegraaf weten wat hij vanuit de Red Bull-fabriek te horen heeft gekregen over de 2026-motor. Verstappen Sr., zelf ook goed voor meer dan 100 races in de Formule 1, laat weten dat het Oostenrijkse team érg veel vertrouwen heeft in hun eigen project, maar dat hij daar niet zoveel mee kan. Op dit moment is het gissen wat de concurrentie namelijk doet.
En dat zorgt voor twijfel bij veel Verstappen-fans. Is Red Bull wel de juiste plek om in 2026 bij te rijden? Maar volgens Jos heeft zijn zoon weinig keus, want het enige team dat op dit moment beter is, heeft beide coureurs voor de komende jaren vastliggen.
"Op dit moment is alleen McLaren duidelijk beter en daar is in principe geen plek", begint Jos. Daarna laat Verstappen Sr. zich uit over de veranderende reglementen van 2026: "En volgend jaar wordt alles anders, met de nieuwe reglementen. De motor wordt dan de belangrijkste factor. En daar hoor je wisselende geruchten over. Hier bij Red Bull zijn ze positief over hun eigen krachtbron. Dan kun je je ook afvragen waar ze dat op baseren. Aan de andere kant willen ze zichzelf, en Max, ook niet voorliegen. Dat lijkt me niet verstandig als ze hem binnenboord willen houden.”
Lees ook
Helmut Marko draait 180 graden over ontsnappingsclausule Max Verstappen
Max Verstappen-fans na opvallende beslissing Red Bull-coureur: 'Max is zó onserieus'
Max is loyaal
Volgens de Nederlandse krant heeft Max Verstappen inmiddels ook al een rondleiding gehad door de motorfabriek van Red Bull Powertrains - de motorafdeling van Red Bull. Jos meldt dat dat er 'heel indrukwekkend' uitzag, maar meent ook dat dat nog niks zegt over de kracht van de 2026-motor.
Echter laat de voormalig F1-coureur wel weten dat zijn zoon erg loyaal is en als hij ziet dat zijn team hun uiterste best doen, zal hij niet zomaar van werkgever veranderen: "Nogmaals: als het gaat zoals in Imola zijn we tevreden. En Max is altijd heel loyaal geweest."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties