Mark Rushbrook, de grote baas van Ford Performance, heeft in gesprek met Motorsport.com gekeken naar de ontwikkelingen van de 2026-krachtbron van Red Bull Powertrains, welke in samenwerking met Ford wordt gebouwd. De Amerikaan lijkt ontzettend veel vertrouwen te hebben in de toekomst, waar anderen juist het idee hebben dat Red Bull achterloopt.
Volgens geruchten zou het Oostenrijkse team 'grote problemen' hebben met de krachtbron voor 2026. Mocht Max Verstappen bij Red Bull blijven, is de kans aanwezig dat hij één van de minste motoren van het veld heeft, terwijl er over Mercedes en Honda wordt geschreven dat zij vooraan zullen rijden, omdat zij qua vermogen voorlopen op de andere ontwikkelaars.
Maar als we Mark Rushbrook mogen geloven, hoeven Max Verstappen én zijn fans zich daar geen zorgen om te maken. De grote baas van Ford Performance werkt nauw samen met Red Bull om de motor voor 2026 te ontwikkelen en tot nu toe gaat dat voortvarend. Hoewel niet alleen 100% is geslaagd, heeft het team alle doelen gehaald qua vermogen, welke van tevoren zijn gesteld.
"Ja, al zijn er natuurlijk altijd uitzonderingen doordat je nooit alles honderd procent kunt halen. Maar als het gaat om het halen van de vermogensnummers, dan absoluut. Vervolgens draait het om de betrouwbaarheidstests om dat te matchen. Haal je daarbij alles perfect? Nee, maar dat is de realiteit van ieder programma. Dat gebeurt gaandeweg gewoon en dan gaat het erom hoe je reageert, qua urgentie en qua mindset van de mensen. We reageren dus op wat we zien", zegt Rushbrook over de Red Bull-motor voor 2026.
En dat er wordt geschreven dat Mercedes nu al een grote voorsprong heeft op de rest van het veld, is volgens de Amerikaan ook klinklare onzin. Dat kan het team uit Brackley helemaal niet weten, want ze kunnen niet in de fabriek van Red Bull Powertrains kijken. Het is dan ook alleen gissen, wat er op dit moment dan ook volop gaande is in de Formule 1.
"Nee, dat weet je niet. Totdat iedereen op dezelfde testbank en in dezelfde omstandigheden test, kun je het niet weten. Er zijn alleen geruchten over wie waar staat, wie voor ligt en wie achter ligt. Maar het eerlijke antwoord luidt: nee, niemand weet het", aldus de Ford-baas over de pikorde van de motoren.
Lees ook
'Sebastian Vettel mogelijk nieuwe baas Max Verstappen bij F1-team'
'Red Bull introduceert tijdens GP Imola 'geheime' kopie van McLaren-auto'
Mercedes kán beter zijn
Overigens denkt Rushbrook niet dat Mercedes niet beter kan zijn dan Red Bull Powertrains, als het gaat om het ontwikkelen van de 2026-motor. Het Duitse team kan niet weten hoe het er op dit moment voorstaat, maar kan natuurlijk wel veel vertrouwen hebben in het eigen programma. En dat programma zou beter kúnnen zijn dan dat van Red Bull.
Volgens de Amerikaan maakt iedereen namelijk een eigen inschatting als het gaat om het maximaal te behalen vermogen en het kan zo zijn dat Mercedes of Ferrari dat hoger inschat dan Red Bull. Mochten die teams die doelen dan halen, dan zullen zij een betere motor hebben dan Red Bull Ford heeft. Echter is de kans ook aanwezig dat zij het maximaal te behalen vermogen lager inschatten... Het is dus nog koffiedik kijken.
"Als je de regels analyseert, dan maak je een inschatting wat op basis van die regels haalbaar is. Wij hebben gezegd 'we denken dat dit haalbaar is en willen daar op een bepaalde manier komen', dat is het pad dat we volgen. Maar we weten niet wat Mercedes en Ferrari mogelijk achten, die inschatting kan hoger of lager dan die van ons zijn. Iedereen kan zeggen op schema te liggen, maar je kunt op schema liggen naar verschillende getallen."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties