Max Verstappen draait ondanks alles een geweldig seizoen in de Formule 1. De Nederlander kende een lastig begin aan het 2026 F1-tijdperk, waarin hij zéér uitgesproken is over de nieuwe reglementen, en had in de eerste paar races de beschikking over een kapotte Red Bull-auto.
Tijdens de wintertest in Barcelona merkte Verstappen dat er iets niet klopte aan het stuurkolom in zijn Red Bull RB22, waarna het team drie races nodig had om dat probleem op te lossen. De schade was toen echter al geleden, aangezien er al een enorme achterstand op was gelopen ten opzichte van de concurrentie.
In de races die daarop volgden was Verstappen al sneller dan daarvoor, maar nog altijd niet snel genoeg om vooraan het veld mee te doen. Vooral de inconsistentie van de RB22 deed de Nederlander pijn, die het ene weekend véél beter voor de dag kwam dan het andere. In Oostenrijk volgde een groot updatepakket - waarna Max ontzettend sterk is gaan presteren.
De viervoudig F1-wereldkampioen, die volgens veel fans zijn zwakste seizoen draait in vele jaren en wellicht wel zijn meest matige jaar in zijn gehele F1-carrière, presteert vanaf de Grand Prix van Oostenrijk weer op de top van zijn kunnen. Sterker nog; als DNF's niet worden meegerekend levert Verstappen zelfs de beste prestatie van het gehele F1-veld.
Lees ook
Max Verstappen maakt Lewis Hamilton met de grond gelijk op boordradio in Spanje
F1-coureur begaat opnieuw omstreden overtreding waar lang protest na volgde: uitslag GP Spanje onzeker?
Verstappen stoot Antonelli van troon
Waar Kimi Antonelli aan de leiding gaat van het kampioenschap, is Max Verstappen vanaf de race in Oostenrijk de coureur die de beste gemiddelde eindklassering heeft - zonder DNF's meegerekend. De Limburger heeft in de laatste zeven races [GP Spanje meegerekend] een gemiddelde eindpositie van 2,4, waarmee hij het beste presteert van het gehele veld.
Achter Verstappen is het namelijk George Russell met de beste gemiddelde eindklassering van 3,3, voor Kimi Antonelli op 3,7 en Lando Norris met een gemiddelde positie van 3,9. Bekijk hieronder de beste coureurs van de afgelopen zeven races - waarin Verstappen het kampioenschap zou leiden.
| Coureur | Gemiddelde eindpositie |
| 1. Max Verstappen | 2,4 |
| 2. George Russell | 3,3 |
| 3. Kimi Antonelli | 3,7 |
| 4. Lando Norris | 3,9 |
| 5. Charles Leclerc | 4,0 |
| 6. Lewis Hamilton | 4,5 |
| 7. Oscar Piastri | 6,5 |
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties