Max Verstappen heeft Lewis Hamilton hard onderuit gehaald over de boordradio in Spanje. De Nederlander kende een hectische openingsfase, waarin hij in bocht 1 uit moest wijken voor een agressieve actie van Hamilton. Aan het begin van de race probeerde de Ferrari-coureur van de vierde naar de eerste positie te gaan, maar die actie bleek niet te werken.
Hamilton moest vol op de rem trappen, maar daar had hij problemen mee - zo bleek later in de race. Hij schoot wat door in de eerste bocht en leek in de zijkant van de Red Bull-bolide van Max Verstappen te klappen. De viervoudig F1-wereldkampioen besloot hierdoor uit te wijken en de tweede bocht af te snijden.
Over de radio meldde Hamilton direct dat Max de plek terug moest geven, waarna Verstappen duidelijk maakte dat hij de bocht wel moest afsnijden, omdat het anders een crash zou zijn geweest. De wedstrijdleiding vond dat het incident genoeg reden was om een onderzoek in te stellen, waardoor zij het doorstuurden naar de stewards. Dit triggerde Red Bull, dat gelijk over de radio meldde dat Max de positie af moest staan - bang voor een tien seconden tijdstraf voor de Limburger.
Lees ook
Uitslag race F1 Grand Prix Spanje 2026
FIA doet uitspraak na mogelijke overtreding tijdens GP Spanje
Max kwaad op de radio
Toen Max dit bericht kreeg werd hij helemaal gek achter het stuur van zijn RB22. Verstappen reageerde fel: "Man, waar hebben jullie het in godsnaam over? Hij zou mij van de baan hebben geduwd... Ik bedoel, waar hebben jullie het over? Als ik gewoon op de baan blijf, lig ik eruit", zei Max.
Uiteindelijk besloot hij toch naar zijn team te luisteren - iets wat Hamilton op zaterdag niet deed bij Ferrari - en gaf hij de positie terug aan Hamilton. Even later kreeg de Brit hevige problemen met zijn remmen en ging Verstappen weer aan hem voorbij. In het voorbijgaan haalde de Nederlander nog even hard uit naar zijn voormalig aartsrivaal op de radio.
"Nu kan hij mij die positie geven, wat een onzin. Wat een belachelijke Mickey Mouse-race is dit", aldus Verstappen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties