F1 Nieuws

Max Verstappen onthult waarom McLaren beter is dan Red Bull Racing

max verstappen
BSR Agency
F1 Nieuws

Max Verstappen onthult waarom McLaren beter is dan Red Bull Racing

max verstappen
BSR Agency

Max Verstappen heeft in aanloop naar de Hongaarse Grand Prix verteld waarom het team van McLaren dit jaar zoveel sterker is dan Red Bull Racing. Volgens de Nederlander zijn er een aantal kenmerken waarin de papaya's met kop en schouders bovenuit steken. Dat meldt The Race.

Dat McLaren dit jaar met afstand het beste team van de grid is, is voor niemand meer een geheim. Maar waar dat nou precies door komt is voor sommigen moeilijk te zeggen. Dat geldt niet voor Verstappen. De Nederlander lijkt precies te weten waarom McLaren dit jaar zoveel beter is dan Red Bull.

Voorafgaand aan de GP van Hongarije werd hem gevraagd op welke gebieden hij claimt dat de McLaren-bolide beter is dan de Red Bull: "Hij is absoluut beter op zijn banden. Hij kan de banden veel beter in leven houden. Dat zie je duidelijk op nat wegdek, op intermediates."

"Als je een goed bandenmanagement hebt, komt het er zelfs meer uit op die band, omdat de band kwetsbaarder is. Hij raakt nog sneller oververhit en dat hebben ze goed onder controle."

"Tegelijkertijd denk ik dat hun prestaties op de middellange snelheid ongelooflijk zijn in vergelijking met die van alle anderen op de grid. De rotatie die ze op de vooras hebben zonder de achterkant te verliezen, is ook iets wat ongelooflijk is om te zien. En dat is iets wat wij moeten proberen te bereiken."

Lessen voor volgend jaar

De strijd om een wereldtitel lijkt te zijn opgegeven bij Red Bull Racing. Ook McLaren-coureur Oscar Piastri denkt dat de race om het kampioenschap een tweedstrijd is geworden tussen hem en teamgenoot Lando Norris. Verstappen vertelt dan ook waar het team van Red Bull zich nu op focust.

"Voor ons wordt het dit jaar denk ik realistisch gezien heel moeilijk om tegen McLaren te vechten", zei Verstappen. "Ik denk dat het al moeilijk genoeg is om te vechten met Ferrari en Mercedes. Maar er zijn nog veel mogelijkheden om meer te leren over de auto en het gedrag van de auto."

"Natuurlijk moet de auto gebouwd worden voor volgend jaar, en dat is al volop aan de gang, maar aan de technische kant kunnen we dit jaar nog veel leren."

"Dus je kunt niet zomaar zeggen: 'Oké, we winnen het kampioenschap dit jaar niet, dus we gooien het gewoon helemaal in de prullenbak'. Er zijn altijd dingen die je van dit jaar mee kunt nemen naar volgend jaar", aldus de Nederlander.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties