Dat McLaren in 2025 serieus mee gaat doen om beide kampioenschappen lijkt geen vraagteken te zijn. Het Britse team wist afgelopen jaar de titel voor teams te winnen en als de update in Miami nét wat eerder was gekomen, was de kans groot geweest dat Lando Norris er met de titel voor coureurs vandoor was gegaan. Dat laatste lukte niet, waardoor ze dit in 2025 willen rechtzetten.
En dat wil het team uit Woking gaan doen door de auto van Norris en Oscar Piastri flink aan te passen. De Brit en Australiër krijgen aankomend seizoen de sleutels van de MCL39, wat een doorontwikkeling is van de MCL38 van vorig jaar. Maar eigenlijk mag de auto zo niet genoemd worden, aangezien er zoveel is aangepast, dat het eigenlijk niks meer met de vorige McLaren-bolide te maken heeft.
Volgens Andrea Stella, teambaas van McLaren, heeft de regerend constructeurskampioen risico's genomen en de auto op ieder vlak aangepakt en - hopelijk - verbeterd. In sommige gevallen zijn de gezette stappen minimaal, maar sommige onderdelen zijn 'aanzienlijk geoptimaliseerd' maakt Stella duidelijk.
"Wat we probeerden te bereiken met deze nieuwe auto is vernieuwend. Het is een auto waarin we hebben geprobeerd om de lat op veel gebieden hoger te leggen, inclusief de fundamentele lay-out", zo begint de Italiaan bij Motorsport.com.
“Het is iets dat we zeker zorgvuldig hebben geëvalueerd, want de MCL38 was al een competitieve auto, dus we moesten ons bewust zijn van de mate waarin we wilden innoveren. Maar uiteindelijk hebben we gekozen voor een relatief uitdagende aanpak als het gaat om de hoeveelheid innovatie in deze auto."
Lees ook
Lando Norris noemt zichzelf kansloos door rijstijl Max Verstappen: 'Kon op geen enkele manier winnen'
George Russell haalt verwoestend uit naar Max Verstappen na heftige ruzie
Elk fundamenteel onderdeel is aangepakt
De teambaas van de renstal uit Woking maakt daarna duidelijk waarom deze wijzigingen zijn doorgevoerd. Uiteraard is dat om de algehele prestaties van de auto te verbeteren, maar welke prestaties zijn dat precies?
"Dit is voornamelijk om de aerodynamische efficiëntie te verbeteren. Tegelijkertijd wilden we nog steeds een aantal verbeteringen doorvoeren op het gebied van interactie met de banden en wat je kunt doen om de snelheid op de lange afstand te verbeteren.”
“Vrijwel elk fundamenteel onderdeel van de lay-out is op de een of andere manier geïnnoveerd om technische ontwikkelingsmogelijkheden te krijgen, soms niet alleen met marginale voordelen. Alles is geoptimaliseerd, soms stapsgewijs, soms zelfs aanzienlijk.”
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties