McLaren-teambaas Andrea Stella heeft na afloop van de Grand Prix van de Verenigde Staten laten weten dat het nog geen duidelijke voorkeur zal uitspreken over een 'nummer 1'-coureur in de titelstrijd met Max Verstappen. Wel heeft Stella duidelijk gemaakt wanneer er wél een voorkeur zal worden uitgesproken.
En dat is heel goed nieuws voor de beide McLaren-coureurs. Hoewel WK-leider Oscar Piastri in de afgelopen paar weken enorm veel punten heeft verloren op Verstappen, maar liefst 64 punten sinds de Dutch GP in Zandvoort, heeft de Australiër met nog vijf Grand Prix-weekenden te gaan nog steeds de beste papieren voor de wereldtitel. Teamgenoot Lando Norris volgt zijn Australische collega op veertien punten, terwijl Verstappen slechts 26 punten achter Norris staat.
Lees ook
Geweldig nieuws voor Max Verstappen? Het gunstige tijdschema voor de Grand Prix van Mexico
Martin Brundle ziet groot voordeel voor McLaren in strijd met Max Verstappen: 'Moeten ze heel goed mee omgaan'
McLaren-teambaas onthult voordeel in titelstrijd met Max Verstappen
McLaren gaat geen eerste coureur aanwijzen in titelstrijd
Hoewel Piastri er dus het beste voor staat, wil Stella nog geen voorkeur uitspreken. "Nou, het feit dat er vijf races en twee sprints zijn, betekent dat we ook de voorsprong op Max kunnen vergroten. Zo zie ik het. Ik denk dat er goede circuits voor onze auto aankomen en dat we meer uit onze auto hadden kunnen halen. Tot op zekere hoogte denk ik dat de coureurs zelf ook inzien dat ze het in sommige van de vorige races beter hadden kunnen doen", begon Stella, geciteerd door PlanetF1.
"Ik denk dat we de komende vijf races moeten zien als kansen om de voorsprong op Max te vergroten. Als het gaat om het nemen van een beslissing over een coureur, dan is dat puur een kwestie van wiskunde. We hebben het eerder gehad over ervaring, en als ik op die ervaring afga, kan ik me in ieder geval 2007 en 2010 herinneren, toen je naar de laatste race ging en het eigenlijk de derde [geplaatste coureur, red.] was die het kampioenschap won. We gaan de deur dus niet sluiten, tenzij dit door wiskunde wordt gesloten."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties