Red Bull Racing-teambaas Laurent Mekies heeft met open mond gekeken naar de prestaties van Kimi Antonelli tijdens de Grand Prix van Monaco. Op het stratencircuit in Monte Carlo heeft de jonge Italiaan een geweldige race gereden, waarbij hij zijn eerste Grand Slam wist te scoren.
Antonelli was de snelste in de kwalificatie - waar hij 0.043 seconde voor Max Verstappen eindigde - wist iedere ronde aan de leiding te liggen, behaalde de snelste raceronde én kwam als winnaar over de streep. Een geweldige prestatie van de nog altijd maar negentienjarige Antonelli, die ook Laurent Mekies verrast heeft.
De Red Bull-baas heeft gezien hoe Antonelli het hele veld op een hoopje reed, nadat Verstappen bij de start direct uitviel met een motorprobleem. Mercedes-teamgenoot George Russell hing in het middenveld rond, terwijl Antonelli een enorm gat creëerde aan de voorkant van het veld. Dat zorgt ervoor dat Mekies een keer niet naar Verstappen en Isack Hadjar kijkt, maar naar de uitzonderlijke prestatie van de huidige leider in het kampioenschap.
"Kimi verdween echt", zei Mekies over de snelheid van Antonelli. "Alle lof voor Kimi, ik denk dat hij ons allemaal heeft verrast door hier al in zijn tweede jaar zo snel te zijn." Als de Fransman de vraag krijgt of Max de Mercedes-coureur uit had kunnen dagen op zondag, zonder zijn motorproblemen, reageert Mekies als volgt: "Of Max dat tempo had kunnen bijhouden, zullen we nooit weten."
Overigens was Mekies ook complimenteus over zijn eigen stercoureur. In de ogen van de Red Bull-baas heeft namelijk ook Verstappen een uitstekend weekend achter de rug. Vooral op zaterdag was Max erg bijzonder - waar hij door The-Race ook voor is beloond met een bijzondere beoordeling.
"Het niveau waarop Max in de kwalificatie heeft gereden, niet alleen in één ronde, maar ook in Q2 en de twee pogingen in Q3, was zeker zeer indrukwekkend."
Lees ook
Formule 1 straft Max Verstappen voor DNF tijdens race in Monaco
Brits medium doet schokkende onthulling over Red Bull-motorrel in de F1: 'Mercedes en Ferrari hebben...'
Motorproblemen in Barcelona?
Verstappen viel in Monaco dus uit met motorproblemen, waarbij hij dit weekend een gloednieuwe krachtbron zal krijgen - welke volgens de FIA de beste motor van het veld is. Gaat hij in Spanje de race wél uit kunnen rijden? Dat heeft Mekies niet kunnen beloven na de uitvalbeurt van Verstappen afgelopen weekend.
"Het is nog te vroeg om te kunnen stellen dat we een oplossing hebben, maar we denken in ieder geval te hebben vastgesteld wat het probleem is."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties