F1 Nieuws

'V8-motoren keren terug in de Formule 1'

De achterkant van de Red Bull RB21 van Max Verstappen
BSR Agency
F1 Nieuws

'V8-motoren keren terug in de Formule 1'

De achterkant van de Red Bull RB21 van Max Verstappen
BSR Agency

De toekomst van de Formule 1 leek twee jaar geleden richting een volledige elektrische motor te gaan, nadat de FIA de nieuwe regels had geïntroduceerd. Vanaf 2026 zullen de F1-teams gebruik maken van een nieuwe krachtbron, welke voor 50% aangedreven zal worden door een batterij. Echter zijn deze nieuwe regels nú al een doorn in het oog van veel F1-topmannen.

Er zijn groeiende onzekerheden over het 2026-reglement, waarbij men zich vooral afvraagt of de switch naar 50% elektrische motoren wel de juiste stap is. De krachtbronnen worden namelijk nóg zwaarder dan ze nu al zijn en kunnen niet een heel recht stuk het volledige vermogen leveren, omdat de batterij op dat moment opraakt. Voor veel coureurs is dat een reden om alarm te slaan en de Formule 1-topmannen hebben inmiddels beseft dat dit inderdaad niet de juiste weg voorwaarts is.

In de top van de koningsklasse van de autosport groeit het idee om terug te keren naar V8-motoren, welke tussen 2006 en 2013 werden gebruikt. Deze motoren leveren een veel beter geluid dan de huidige hybride V6-motoren, die door velen worden omgeschreven als een stofzuiger qua geluid. En de kans is groot dat de V8-motoren eerder geïntroduceerd worden dan gedacht...

Keren V8-motoren terug?

The-Race heeft namelijk vernomen dat er na de Grand Prix van Italië een topoverleg gepland staat tussen de motorfabrikanten om de plannen van de FIA te bespreken. Volgens het Britse platform groeit bij de leiders van de Formule 1 steeds meer het besef dat het gebruik van duurzame brandstoffen wellicht een betere toekomst biedt voor de F1 dan het introduceren van elektrisch vermogen.

Hoewel een plan om V10-motoren te herintroduceren vanaf 2028 geen goedkeuring kreeg vanuit de motorfabrikanten, zijn er de afgelopen weken veel positieve gesprekken gevoerd over het terugkeren van de V8-motoren. Volgens The-Race zou het hierbij gaan om een 2,4-liter V8-motor welke volledig op duurzame brandstof zal draaien.

Daarnaast zal deze V8-motor een stuk minder afhankelijk worden van de batterij, waarbij het slechts 10% van het vermogen uit de batterij zal halen [in tegenstelling tot 50% in 2026]. Deze minder compliceerde motoren - en het wegvallen van de zware accu's - zou moeten zorgen voor een drastische kostenreductie van wel 65%, wat nog meer nieuwe fabrikanten aan zou kunnen trekken én het gewicht van de auto's vermindert.

Verstappen krijgt mogelijk zijn zin

En dat laatste is iets waar Max Verstappen al jaren op hamert. De Nederlander is van mening dat het racen veel beter kan worden als de Formule 1 een auto introduceert die lichter en kleiner is dan op dit moment het geval is. Met de introductie van de V8-motoren zouden de motoren wel 80kg lichter kunnen worden dan die van 2026, waardoor Verstappen mogelijk zijn zin krijgt.

Het lijkt er op dit moment sterk op dat de fabrikanten welwillend tegenover een switch naar V8-motoren staan, waardoor ook de harten van old-school F1-fans een sprongetje zullen maken!

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties