F1 Nieuws

Carlos Sainz heeft heldere boodschap voor Red Bull na hardnekkig gerucht over familie Verstappen

687388314db8a
Kolbert-Press/Christian Kolbert
F1 Nieuws

Carlos Sainz heeft heldere boodschap voor Red Bull na hardnekkig gerucht over familie Verstappen

687388314db8a
Kolbert-Press/Christian Kolbert

Williams-coureur Carlos Sainz jr. heeft zich uitgesproken over het gerucht dat hij nooit samen met Max Verstappen bij Red Bull Racing heeft gereden omdat zijn vader niet goed zou kunnen opschieten met Jos Verstappen.

Verstappen en Sainz reden samen bij het toenmalige team van Toro Rosso in 2015, maar gingen daarna hun eigen weg. Verstappen bleef bij de Red Bull-familie, terwijl Sainz via stints bij Renault, McLaren en Ferrari bij het team van Williams uitkwam, waar hij inmiddels een meerjarige deal heeft getekend.

Toen Sainz in 2024 te horen kreeg dat hij Ferrari moest gaan verlaten vanwege de komst van Lewis Hamilton, was er kort sprake van een mogelijke terugkeer naar het team van Red Bull. Uiteindelijk kwam die er echter niet van en volgens velen had dat te maken met het feit dat de vaders van Verstappen en Sainz, Jos en Carlos, niet goed met elkaar door een deur kunnen.

"De sfeer tussen die twee bij Toro Rosso was behoorlijk giftig", zei Marko, Red Bulls motorsportadviseur destijds. "In de situatie zoals die toen was, zag ik geen manier om hem bij ons te houden, dus stapte hij over naar Renault, McLaren en vervolgens naar Ferrari. Sainz was bijna op hetzelfde niveau als Max Verstappen... bijna. Maar toen we moesten kiezen tussen Max en Carlos, was het duidelijk wat we moesten doen."

Sainz stuurt gerucht naar rijk der fabelen

Volgens Sainz zou er echter geen enkel probleem zijn als hij samen met Verstappen in de RB21 zou rijden. "Het enige wat ik kan zeggen is dat ik echt goed met Max kan opschieten", zei Sainz jr. in de High Performance-podcast.

"Dit is wat mensen van buitenaf niet zien. We hadden een rivaliteit in ons eerste jaar in de Formule 1 bij Toro Rosso, maar het was een relatief gezonde rivaliteit in termen van hoe we vroeger raceten. En nu kunnen we heel goed met elkaar opschieten. Als dat de reden is, begrijp ik niet waarom ze me niet naast Max zouden willen hebben, want ik denk dat we eigenlijk een heel sterk duo zouden zijn in de Formule 1."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties