F1 Nieuws

Chaos in de F1: ook topteam haalt start Barcelona-test niet

Red Bull-coureur Max Verstappen in gesprek met Aston Martin-coureur Fernando Alonso in de F1 in 2025
BSR Agency
F1 Nieuws

Chaos in de F1: ook topteam haalt start Barcelona-test niet

Red Bull-coureur Max Verstappen in gesprek met Aston Martin-coureur Fernando Alonso in de F1 in 2025
BSR Agency

De Formule 1-wintertest in Barcelona is een groot bloedbad aan het worden. Eerder deze week meldde McLaren al dat zij niet aan de start van de eerste test voor het 2026 F1-seizoen zouden verschijnen, waarbij het Britse team een bewuste keuze had gemaakt om de nieuwe auto van Lando Norris en Oscar Piastri zo lang mogelijk door te ontwikkelen. Maar sinds die tijd hebben nog twee teams aangegeven dat zij niet bij de start van de wintertest aanwezig zullen zijn.

Vooral de afwezigheid van Williams zorgde voor groot nieuws op vrijdag. Het team van James Vowles gaf namelijk te kennen dat ze vertraging op hadden gelopen met de ontwikkeling van de FW48, de 2026-bolide van Carlos Sainz en Alex Albon. De renstal uit Grove zou niet door de crashtest gekomen zijn, waardoor zij volgende week alleen in de virtuele wereld kunnen testen. Williams zal namelijk de volledige wintertest in Barcelona overslaan!

Aston Martin mist start F1-seizoen

En nu is het nieuws naar buiten gekomen dat ook Aston Martin, het team dat wordt gezien als één van de kanshebbers om hoge ogen te gooien in 2026, de start van de eerste wintertest niet zal halen. Onder leiding van Adrian Newey gaat Aston Martin dit jaar een poging doen om mee te strijden om het kampioenschap, in samenwerking met Honda - dat in de laatste vijf seizoenen zes titels op wist te eisen.

Maar de verwachte opmars van Aston Martin heeft een fikse tegenslag gekregen, aangezien zij niet op tijd klaar zijn met de ontwikkeling van de AMR26 om op maandag al in actie te kunnen komen in Barcelona. Er gingen al geruchten dat Aston Martin inderdaad afwezig zou zijn en die geruchten blijken nu waar te zijn.

Op maandag, de eerste dag van de testweek op het Circuit de Barcelona-Catalunya, zal het Britse team bekend maken welke dagen men die week zal rijden - als ze überhaupt in actie kunnen komen.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties