Max Verstappen en George Russell zijn het zelden met elkaar eens. De twee coureurs, die gezien worden als de titelfavorieten in 2026, zijn een behoorlijke rivaliteit aan het opbouwen en dat gaat deels van nature, omdat de twee schijnbaar nooit hetzelfde over iets denken. Dat is nu opnieuw het geval, want Russell kijkt uit naar een ontwikkeling in de Formule 1 waar Verstappen zich eerder fel tegen heeft uitgesproken.
De nieuwe generatie F1-auto's vragen hele andere dingen van de coureurs dan voorheen. Er ligt een grotere nadruk op het managen van de energie, waardoor het voor rijders niet enkel meer de topprioriteit is om zo snel mogelijk te rijden, want ook de distributie van de energie is in 2026 van enorm belang.
Coureurs moeten hierdoor hun rijstijl aanpassen. Om zo efficiënt mogelijk met de batterij om te gaan moeten sommige langzame bochten anders benaderd worden, vaak door eerder te remmen of eerder van het gas af te gaan.
Verstappen vindt dit maar niks. De Nederlander sprak na de eerste testweek in Bahrein niet over de Formule 1, maar over de 'Formule E op steroïden'. De viervoudig wereldkampioen hoopt dan ook dat er gauw verandering doorgevoerd wordt, omdat hij zijn rijstijl liever niet langzamer gaat rijden.
Lees ook
Grote gevolgen voor Formule 1-teams in aanloop naar Australische GP dankzij onrust in het Midden-Oosten
Martin Brundle weet meer over toekomst Max Verstappen: 'Hij is zo makkelijk te doorgronden'
Zin in nieuwe uitdaging
Russell denkt hier anders over. De Mercedes-coureur kijkt uit naar komend seizoen omdat er volgens hem een 'intrigerend' spel gespeeld zal worden, omdat coureurs op zoek zullen gaan naar de beste rijstijl om aan de regels te voldoen. Daarnaast denkt hij dat coureurs elkaar nog steeds makkelijk kunnen bijhouden.
"Dat kan zeker, want er is minder aerodynamica op de auto's, dus er is minder verstoring", legde Russell uit aan de media in Bahrein toen hem gevraagd werd of iemand achtervolgen komend seizoen makkelijk wordt.
"Ik denk dat het grote verschil met vorig jaar de variabiliteit is in het energieverbruik tussen de auto's en coureurs, afhankelijk van hun rijstijl, wat waarschijnlijk veel zwaarder zal wegen dan de aerodynamische turbulentie."
"Dus ik denk dat we andere races zullen zien, en op circuits als Melbourne en Jeddah, waar veel lange rechte stukken zijn, denk ik dat de races behoorlijk intrigerend kunnen worden."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties