George Russell kon afgelopen zondag nipt een ongeluk ontwijken tijdens de Grand Prix van China. De Britse coureur nam deel aan het gevecht om de tweede plaats, toen Charles Leclerc plots hard remde op een recht stuk. Russell greep direct naar de boordradio.
De Ferrari's verzorgden het entertainment in China. Leclerc en Lewis Hamilton waren langdurig met elkaar in gevecht tijdens de race op het Shanghai International Circuit. Aan het begin van de race deed ook Russell even mee, voordat de Brit zijn zevenmijlslaarzen aantrok en de twee Italiaanse bolides uiteindelijk voorbij raasde.
Maar in de ronden daarvoor gebeurde er wat opvallends, want het leek erop alsof Leclerc een brake check uitdeelde. Russell trok meteen aan de bel. "Wat is Leclerc aan het doen!? Leclerc forceerde Lewis net terug door te remmen", aldus de Brit.
Bekijk het moment hieronder (tekst gaat verder onder video):
George Russell’s little mind games… 😬
— La Gazzetta Ferrari (@GazzettaFerrari) March 17, 2026
📻 | “What is Leclerc doing?”
📻 | “Leclerc just backed up Lewis...”
pic.twitter.com/FsCh5Y1bHW
Lees ook
Max Verstappen ontvangt steun vanuit Nederlandse coureur: 'Gaat nergens over'
'Aston Martin is er klaar mee en wil Adrian Newey ontslaan'
Achterstand op Mercedes
Hoewel de race in de beginfase interessant was om te zien door de strijd die werd gestreden tussen de Ferrari's, was het einde van de GP vrij saai. Mercedes heeft een raket gebouwd die voorlopig niet bij te benen is. In een reactie laat teambaas Fred Vasseur weten waar Ferrari op moet focussen om het wereldkampioenschap spannend te maken.
“In het begin waren we in een gevecht verwikkeld met Mercedes; zolang we binnen één seconde van hen blijven en we de extra boost kunnen gebruiken, kunnen we het tempo bijhouden”, zei hij.
“Zodra ze een voorsprong van één seconde opbouwen, wordt het een stuk moeilijker. Misschien pushen we in de eerste ronden iets harder dan zij, en na de eerste tien ronden van elke stint komen we weer terug op de vier of vijf tienden per ronde die zij hebben."
"Achter ons reden op een gegeven moment Bearman of Gasly; zij zaten vrij ver achter ons en dat kun je wat beter in de gaten houden."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties