F1 Nieuws

Geweldig nieuws voor Max Verstappen: FIA past motorreglement definitief aan

FIA logo
BSR Agency
F1 Nieuws

Geweldig nieuws voor Max Verstappen: FIA past motorreglement definitief aan

FIA logo
BSR Agency

Het motorreglement voor 2027 is door de FIA definitief aangescherpt na een vergadering van het World Motor Sport Council in Macau. Hiermee is de herverdeling van het vermogen van de F1-krachtbron bevestigd.

Na de eerste races van 2026 werd duidelijk dat er een fundamenteel probleem was met de huidige verhouding van de krachtbron, die dit jaar voor ongeveer 50:50 uit een verbrandingsmotor en een elektromotor bestaat.

Dit heeft voor een hoop onvoorziene problemen gezorgd. Zo is de startprocedure verlengd zodat de turbo's genoeg tijd hebben om op te kunnen spoelen, ook verliezen de auto's veel snelheid op de lange rechte stukken doordat batterijen te snel leegraken en daarnaast ontstonden er grote snelheidsverschillen tussen coureurs die hun batterij aan het gebruiken of aan het opladen waren.

Er moest dus iets veranderen, zo werd er besloten. Tijdens de pauze in april is er over het motorreglement gesproken en geconcludeerd dat de verbrandingsmotor een belangrijkere rol moet krijgen. In eerste instantie waren hier nog een aantal teams op tegen, maar op 10 juni werd hier uiteindelijk een overeenkomst bereikt.

De FIA heeft onder meer de vermogensverdeling van de verbrandingsmotor aangepast, wijzigingen doorgevoerd in de energiestroom vanuit de brandstof en de ERS-inzet veranderd. Daarnaast krijgen teams ook meer flexibiliteit in het beheer van hun energie tijdens een raceweekend.

Voor Max Verstappen is dit geweldig nieuws, want de Nederlander was een van de felste tegenstanders tegen de nieuwe reglementen. De viervoudig wereldkampioen liet na de testdagen in Barcelona al weten dat hij zich niet kon vinden in de regels waarmee tegenwoordig gereden wordt. Als de regels niet waren aangepast, dan was de Nederlander waarschijnlijk vertrokken uit de Formule 1.

Focus op V8-motoren

Nu deze reglementen voorlopig geregeld zijn, kan de FIA zich focussen op die van 2030/31, wanneer de V8-motoren hun rentree naar de Formule 1 moeten vinden. Vanuit de koningsklasse is veel steun te horen voor de terugkeer naar de gillende krachtbronnen, die van 2006 tot en met 2013 gebruikt werden.

Ondanks dat er af wordt gestapt van de focus op elektrische energie, blijft de sport verduurzamen. De V8-motoren zullen namelijk gebruik maken van duurzame brandstoffen, die vrijwel geen uitstoot hebben. Ook heeft FIA-topman Nikolas Tombazis onthuld dat er nog steeds een elektrische motor aanwezig zal zijn, al zal deze aanzienlijk kleiner zijn dan voorheen.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties