Het is volgens Johnny Herbert niet gek dat Max Verstappen in gesprek is met Toto Wolff en Mercedes. De viervoudig wereldkampioen staat nog tot en met het einde van 2028 onder contract bij Red Bull Racing, maar het is maar zeer de vraag of de Limburger ook daadwerkelijk zo lang bij het team uit Milton Keynes blijft rijden.
Het laatste anderhalf jaar was namelijk ver ondermaats vanuit het Oostenrijkse team. Dat Verstappen in 2024 het kampioenschap nog wist te winnen was te danken aan zijn eigen rijkunsten, maar vanuit zijn renstal kreeg hij al niet veel steun meer. De auto was niet goed genoeg en ook qua strategie en pitstops heeft Red Bull veel kwaliteit ingeleverd ten opzichte van een aantal seizoenen geleden.
Daarnaast gaan er ook nog eens geruchten dat de Red Bull-krachtbron voor 2026 niet aan de Mercedes-motor zou kunnen tippen, waardoor het team van Verstappen eigenlijk al afgeschreven wordt voor het kampioenschap. Dat Max van die verhalen niet heel gelukkig wordt en dus aan het kijken is voor een uitweg, is volgens Herbert heel normaal.
"De geruchten gaan dat het niet zo goed gaat [bij Red Bull, red.], terwijl er ook geruchten gaan dat Mercedes het heel goed doet. Max zou zichzelf in een positie willen brengen waar hij de beste kans heeft om te winnen. Hij is gefrustreerd omdat ze hem niet kunnen geven wat hij wil. Er zijn veel mensen weggegaan. Er gebeuren nog steeds dingen achter de schermen", zegt de Brit over de situatie van Max Verstappen.
Lees ook
Grote onthulling over ruzie tussen Verstappen en Horner: 'Dat kon je zien...'
Toto Wolff komt met opmerkelijke onthulling over McLaren-dominantie en neemt schuld op zich
Gesprekken Wolff en Verstappen
De afgelopen weken is er, door de vermeende onvrede van Verstappen bij Red Bull, dan ook veel gezegd en geschreven over mogelijke gesprekken tussen de Nederlander en Toto Wolff, de grote baas bij Mercedes. Ook Herbert denkt dat deze gesprekken hebben plaatsgevonden en laat weten dat die hoogstwaarschijnlijk lijken op de gesprekken die Lewis Hamilton met Niki Lauda voerde, voor hij de stap naar Mercedes zette in 2013.
"Ik zou denken dat de discussies die Toto en Max hebben gehad waarschijnlijk heel erg lijken op wat Niki Lauda had met Lewis toen hij bij McLaren was en hij bij McLaren werd weggehaald en naar Mercedes werd overgebracht."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties