F1 Nieuws

Johnny Herbert ziet opvallende reden voor lofzang Fernando Alonso over Max Verstappen

Fernando Alonso, Max Verstappen en Helmut Marko op de grid
BSR Agency
F1 Nieuws

Johnny Herbert ziet opvallende reden voor lofzang Fernando Alonso over Max Verstappen

Fernando Alonso, Max Verstappen en Helmut Marko op de grid
BSR Agency

Het is niet voor niets dat Fernando Alonso zich zo positief heeft uitgelaten over Max Verstappen, na de Grand Prix van Japan. De Nederlander zette daar een ware masterclass neer, door in een minder sneller Red Bull voor de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri te eindigen. In zowel de kwalificatie als de race was Verstappen een maatje te groot voor zijn concurrenten.

Dat zorgde voor een groot aantal complimenten vanuit Formule 1-legende Fernando Alonso, die van mening was dat alleen Max Verstappen een dergelijke prestatie neer kon zetten. Op de mediadag in Bahrein liet de tweevoudig wereldkampioen zelfs weten dat hij van mening is dat de kampioenschappen van Verstappen indrukwekkender zijn dan van Lewis Hamilton of Sebastian Vettel, omdat hij écht heeft moeten werken voor de winst - in plaats van kunnen profiteren van een grote voorsprong door zijn auto.

"Er zijn een aantal periodes van dominantie geweest in de afgelopen twintig jaar in de Formule 1. Geweldige teams en coureurs, maar de overwinningen waren een beetje aan de makkelijke kant. Met Max had hij, behalve in 2023, serieuze concurrentie in 2022 en ook in het laatste jaar. En natuurlijk in 2021 met Lewis... De kampioenschappen die Max heeft gewonnen, behalve in 2023, waren op een meer strijdbare manier dan de laatste twee tijdperken van kampioenen", zo zei Alonso dit raceweekend.

Johnny Herbert ziet opvallende reden voor lofzang vanuit Alonso

Voor menigeen zijn de opmerkingen van Fernando Alonso puur gemaakt wegens het feit dat de Spanjaard een ware racefanaat is en hij gewoon kan genieten van een coureur als Max Verstappen. Maar dat is niet hoe Johnny Herbert het ziet. De voormalig F1-coureur, F1-analist en FIA-steward heeft bij Pokerfirma te kennen gegeven dat dit vooral is gedaan om Lewis Hamilton dwars te zitten.

Alonso wil Max Verstappen zoveel mogelijk complimenten geven, omdat hij degene is die Hamilton heeft verslagen in het 2021-kampioenschap en dat deed Alonso deugd - wegens zijn eigen gebroken relatie met de zevenvoudig wereldkampioen.

"Ik begrijp waarom Fernando Alonso Max Verstappen steunt. Max en Fernando zijn geen teamgenoten geweest. Lewis en Fernando zijn teamgenoten geweest. Het was een tweevoudig wereldkampioen in Alonso die in 2007 op de top van zijn kunnen bij McLaren vol vertrouwen was. Hij verwachtte dat Hamilton als jonge rakker makkelijk te verslaan zou zijn. En dat gebeurde niet. Dus toen dat gevecht dat seizoen gebeurde, schaadde dat de relatie vanaf dat moment", begint Herbert.

"Puur omdat Lewis met een machtige knal binnenkwam en Alonso het niet helemaal naar zijn zin had. En hij is waarschijnlijk nog steeds verbitterd door wat er bij McLaren is gebeurd", aldus de Brit, die denkt dat Alonso daardoor meer naar Verstappen trekt de afgelopen jaren.

Poll

Heeft Johnny Herbert gelijk over Fernando Alonso?

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties