F1 Nieuws

Lando Norris komt met angstaanjagende boodschap voor Max Verstappen na kwalificatie in Spanje

De McLaren van Lando Norris in de laatste sector in Spanje
BSR Agency
F1 Nieuws

Lando Norris komt met angstaanjagende boodschap voor Max Verstappen na kwalificatie in Spanje

De McLaren van Lando Norris in de laatste sector in Spanje
BSR Agency

De McLaren-coureurs zijn in hun nopjes, na de kwalificatie voor de Grand Prix van Spanje. Oscar Piastri is uiteraard ontzettend blij, omdat hij de race van zondag vanaf poleposition start. Maar ook bij Lando Norris is er vreugde te bespeuren. Tijdens de kwalificatie is namelijk gebleken dat zijn auto nog altijd de beste van het veld is, zelfs na de regelwijziging in Barcelona.

Er was veel rumoer over de voorvleugel van McLaren, die volgens velen te ver door zou buigen op hoge snelheid. Onder andere Jos Verstappen was blij dat de FIA in Barcelona op zou treden tegen dit 'oneerlijke' voordeel en hoopte daarmee dat zijn zoon wat dichter bij het Britse team zou komen. Maar het tegendeel bleek te gebeuren.

In de kwalificatie voor de race in Spanje was het gat tussen P1 en P2 groter dan het de rest van het seizoen is geweest. Lando Norris kwam twee tienden tekort op teamgenoot Oscar Piastri, waarbij Max Verstappen nog eens een tiende moest laten liggen op Norris en daardoor als derde eindigde. Het zorgde voor nogal wat opluchting bij McLaren en zeker Oscar Piastri was verheugd om op poleposition te starten, aangezien vanaf daar de meeste races gewonnen worden in Barcelona.

"Ik ben echt blij dat ik vanaf pole start. Het weekend begon niet zo goed en we hadden het een beetje moeilijk. Maar gisteravond hebben we wat tempo gevonden", begint Piastri. "Twaalf maanden geleden was het hier behoorlijk miserabel en het is een geweldig resultaat om de zaken te hebben omgedraaid."

"Ik heb veel verbeterd in bocht één en op een paar andere plekken waar ik het gisteren moeilijk had. Morgen wordt interessant. Het is een lange weg naar bocht één, dus we moeten zorgen voor een goede start", aldus Piastri, die niet van plan is om zijn positie op te geven aan Norris of Verstappen.

McLaren MCL39 de beste raceauto

Nadat Piastri aan het woord was kreeg Lando Norris de kans om uit te leggen waarom hij niet voor pole kon strijden. De Brit kwam twee tienden tekort en dat was vooral te danken aan het feit dat hij zelf wat foutjes maakte in zijn laatste snelle ronde. Aan zijn auto lag het in ieder geval niet - en dat geeft hem een goed gevoel voor zondag.

"Oscar reed erg goed. De snelheid was er, alleen een paar foutjes en ja, ik was niet goed genoeg. Het is een lange aanloop naar bocht 1, het is normaal gesproken interessant en we hebben veel snelle jongens achter ons", begint Norris. Op de vraag of hij een snelle raceauto heeft, gaf de zesvoudig Grand Prix-winnaar een angstaanjagend antwoord voor Max Verstappen en Red Bull Racing...

"Dat hebben we. We hebben de beste...", aldus een zéér zelfverzekerde Lando Norris, die normaliter veel terughoudender is met dit soort uitspraken.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties