F1 Nieuws

Lando Norris pakt goede vriend Max Verstappen aan: 'Niks beters te doen'

max norris mclaren red bull
BSR Agency/Sutton Images
F1 Nieuws

Lando Norris pakt goede vriend Max Verstappen aan: 'Niks beters te doen'

max norris mclaren red bull
BSR Agency/Sutton Images

Volgens Lando Norris was het rijgedrag van Max Verstappen in Singapore niet in de haak. Tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix op het Marina Bay Street Circuit zat Verstappen Yuki Tsunoda in de weg, die mede daardoor Q3 niet haalde.

De Japanner klaagde over de radio, maar AlphaTauri diende geen klacht in bij de FIA. Alsnog werd Max Verstappen bij de stewards op het matje geroepen en leek het erop dat hij een gridstraf zou ontvangen voor dit vergrijp.

Maar tot ieders verbazing kwam Verstappen ermee weg. De stewards waren van mening dat Red Bull Racing Verstappen niet goed op de hoogte gehouden had en omdat AlphaTauri niet naar de meeting was gekomen - ze waren ook niet uitgenodigd - kwam Verstappen weg met slechts een reprimande.

Lando Norris ergert zich kapot

In Japan laat Lando Norris weten dat hij niks snapt van de beslissing van de stewards. De McLaren-coureur, die goede vrienden is met Verstappen, is van mening dat de Nederlander er wel erg makkelijk mee weg kwam. Volgens Norris heeft Verstappen in zijn langzame ronde maar één taak en dat is zijn spiegels in de gaten houden. Dat lukte hem blijkbaar niet en daar is Norris niet over te spreken.

"Ik wil niet te veel zeggen, want dan creëer ik alleen maar controverse, maar ik dat de degene die iemand blokkeert, een straf had moeten krijgen. Hij [Max] hield hem op. Dat ligt niet alleen aan het team. Ik weet dat het team een boete heeft gekregen, maar het is aan de coureur om in zijn spiegels te kijken. Je hebt niks beters te doen dan in je spiegels kijken... Maar het lijkt erop dat veel mensen daar toch moeite mee hebben", zo begint Norris op Suzuka.

Zwaardere straffen

Norris meent dat Verstappen beter op had moeten letten, maar daar houdt het niet op. De Brit geeft ook aan dat Max veel harder gestraft had moeten worden, omdat hij hiermee de kwalificatie voor Tsunoda heeft verpest.

"Ik denk dat er gewoon zwaardere straffen moeten komen voor het blokkeren van mensen, omdat zoveel mensen het doen. Het verpest je ronde, het verpest je kwalificatie. Yuki viel uit in de kwalificatie en hij was P1 in Q1."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties