Sebastian Vettel heeft gereageerd op het vertrek van Helmut Marko bij Red Bull. De viervoudig wereldkampioen is het eerste Marko-talent wat écht succes wist te bereiken. Vettel wordt gezien als een mogelijke opvolger van Marko.
Marko heeft twintig jaar aan de top van Red Bull gestaan en dankzij hem zijn er door de jaren heen veel talenten naar de Formule 1 gekomen, waaronder Vettel, die met Red Bull Racing gigantische successen boekte.
De Duitser is ondertussen al een tijdje gestopt met de Formule 1 na zijn exit bij Aston Martin in 2022. De oud-coureur heeft dan ook besloten om niet meer terug te keren achter het stuur, zelfs als het hem gevraagd wordt. Hij vindt dat nieuw talent de kans moet krijgen.
Maar een functie binnen Red Bull sluit hij niet uit. Vettel wordt door velen gezien als de gedoodverfde opvolger van Marko en de oud-coureur lijkt daar zelf ook voor open te staan. Mogelijk zal de Duitser in 2026 dus weer terug te vinden zijn in de koningsklasse.
In een gesprek met F1 Insider vertelt Vettel dat de plotselinge exit van Marko ook voor hem een totale verrassing was.
"Ik was net zo verrast als iedereen", vertelde de Duitser. "Ik wens Helmut het allerbeste voor zijn verdere carrière en een welverdiend pensioen. Hij is de architect van het succes van Red Bull Racing en Toro Rosso."
"Niet alleen de selectie van coureurs, maar ook belangrijke beslissingen over de samenstelling van het team, het personeel en de strategie werden door hem genomen."
"Helmut kan zichzelf de grondlegger van het succes van Red Bull Racing in de Formule 1 noemen."
Lees ook
Toto Wolff komt met zorgwekkend bericht voor klantenteams: 'Mercedes gaat...'
Max Verstappen stelt FIA teleur en moet belangrijk gala overslaan wegens gezondheid
Persoonlijk geraakt
Marko heeft zelf toegegeven dat hij het er zwaar mee heeft dat hij zijn laatste jaar niet heeft af kunnen sluiten als kampioen.
"Het op een haar missen van het wereldkampioenschap dit seizoen heeft me diep geraakt en duidelijk gemaakt dat dit voor mij persoonlijk het juiste moment is om dit lange, intense en succesvolle hoofdstuk af te sluiten. Ik wens het hele team alle succes toe en ben ervan overtuigd dat ze volgend jaar opnieuw om beide wereldtitels zullen strijden", aldus de Oostenrijker.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties