Max Verstappen zal tijdens de Grand Prix van Bahrein de eerste vrije training aan zich voorbij laten gaan. Dit heeft Red Bull Racing, in samenspraak met de Nederlander, besloten. Tijdens de openingstraining op het Bahrain International Circuit zal reservecoureur Ayumu Iwasa plaatsnemen in de RB21 van Verstappen.
De Japanner zorgt daarmee dat Red Bull alvast één Rookie Driver Requirement af kan strepen. Ieder team moet gedurende een seizoen minimaal twee keer een rookie in hun auto's laten rijden, waarbij Red Bull ervoor heeft gekozen om dat bij Verstappen in Bahrein te laten gebeuren. Een logische keuze, aangezien de coureurs twee maanden geleden nog veel kilometers hebben gereden op de baan in Sakhir, tijdens de wintertest voor het 2025 F1-seizoen.
Hierdoor hebben het team en Verstappen nog genoeg data om voor de rest van het weekend een goede afstelling te vinden, terwijl hij daarmee zorgt dat hij de rest van het seizoen geen vrije training meer hoeft te missen. Teamgenoot Yuki Tsunoda zal wel gewoon deelnemen aan VT1 in Bahrein.
Lees ook
'Red Bull plant grote veranderingen aan auto Max Verstappen, slecht nieuws voor McLaren'
Olav Mol onthult hét trucje van McLaren: 'Dat is echt significant anders'
Primeur bij Red Bull Racing
En omdat Tsunoda wél in actie komt heeft Red Bull daarmee voor een bijzondere primeur gezorgd. Het team uit Milton Keynes rijdt tijdens VT1 met twee Japanners in de gelederen: Yuki Tsunoda en Ayumu Iwasa. Na het debuut van Yuki had het team al een primeur - er had namelijk nog nooit een Japanner voor Red Bull Racing gereden in de Formule 1 - en een week later kan het team er nog een bijschrijven.
Red Bull heeft nog nooit een volledige Japanse line-up gehad, tot dit weekend. Met Tsunoda en Iwasa bestaat de volledige Red Bull line-up uit Japanse coureurs, wat in het land van de rijzende zon met groot gejuich zal worden ontvangen. In 2024 kwamen Tsunoda en Iwasa ook al samen in actie, maar toen voor Visa Cash App RB - het zusterteam van Red Bull.
Dat de twee Japanners nu voor het hoofdteam mogen rijden in Bahrein zal onthaalt worden met veel trots. Echter zal Iwasa na VT1 het zitje weer af moeten geven an Max Verstappen, die de rest van het weekend gewoon voor zijn rekening neemt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties