Het meest geanticipeerde raceweekend van het seizoen is aangebroken! De Grand Prix van Spanje staat op de planning en dat is voor veel teams hét moment om te bepalen of ze nog kans maken op goede resultaten in het 2025 Formule 1-seizoen. Dit vanwege een grote regelwijziging vanuit de FIA omtrent de voorvleugels.
In 2024 introduceerden McLaren en Mercedes een voorvleugel welke nogal flexibel was, wat leidde tot frustraties bij de concurrenten. Red Bull Racing en Ferrari waren van mening dat dit type voorvleugel tegen de geest van de regels was, maar daar had de FIA een ander idee bij. Zij keurden het gebruik van deze vleugel goed, waarna de teams aan het einde van het 2024 F1-seizoen wederom te horen kregen dat dit in het volgende jaar toegestaan zou zijn. Tot dat ineens niet meer het geval was...
Vlak voor de start van het 2025 F1-seizoen besloot de FIA om de flexibele voorvleugels toch illegaal te verklaren, maar dan pas vanaf de negende race van het jaar: de Grand Prix van Spanje. Teams hadden tot eind mei de tijd om de vleugels aan te passen, terwijl de FIA de tests kon verbeteren, zodat het ervoor kon zorgen dat de renstallen geen trucjes meer uit zouden halen met deze vleugels.
In Spanje werd deze nieuwe test officieel geïntroduceerd en daarom was de eerste vrije training voor veel teams héél belangrijk. Wie brengt het er goed vanaf op het Circuit de Barcelona-Catalunya en wie zakt er door het ijs met de nieuwe vleugels? Dat werd allemaal duidelijk tijdens VT1 in Spanje.
McLaren sterk van start
En vanaf het begin werd duidelijk dat de McLaren MCL39 weinig moeite had met de regelwijziging, terwijl Red Bull Racing en Ferrari toch stiekem hadden gehoopt op een kleine terugval van het Britse team. Vanaf het eerste moment zette Lando Norris snelle tijden neer, iets waar onder andere Max Verstappen niet aan kon tippen.
In hun eerste runs, op de harde C1-band, kwam Verstappen tweeënhalve tiende tekort op Norris, die zijn tijd ook nog eens wat eerder in de sessie neerzette, wat aantoonde dat de McLaren op dat moment wat beter presteerde dan de RB21 - iets wat dit seizoen overigens al vaker is voorgekomen op de vrijdagen.
Echter bleek ook op de zachte banden dat Lando Norris, vooralsnog, een maatje te groot is voor de rest van het veld. De Brit ging rond met een 1:13.718, waarmee hij bijna vier tienden sneller was dan Max Verstappen, die als tweede eindigde. Lewis Hamilton kwam tot één honderdste van de tijd van Verstappen, maar moest settelen voor de derde stek, met Charles Leclerc, Oscar Piastri en Yuki Tsunoda daar weer achter.
Lees ook
Damon Hill vergelijkt Max Verstappen en Lewis Hamilton: 'Bij hem is het veel zeldzamer...'
'Details over ontsnappingsclausule Max Verstappen lekken uit: Grand Prix Spanje kan doorslag geven'
Coureurs snel naar de long runs
Na de eerste serieus snelle rondes van het weekend kwamen de coureurs ook direct weer naar binnen, waarna het Red Bull-team hard aan de slag ging aan de auto van Max Verstappen. Er werden een aantal set-up veranderingen doorgebracht aan de achterkant van zijn RB21, waardoor hij wat langer binnenbleef dan de anderen.
Zij kwamen allemaal vrij rap weer naar buiten, om dit keer de lange runs te testen. De teams wilden namelijk inzicht krijgen in hoe de auto's reageerden op de nieuwe vleugels als er veel brandstof aan boord was. Verstappen kon door de set-up wijzigingen slechts een korte 'long run' doen, aangezien hij met minder dan tien minuten op de klok in VT1 pas naar buiten kwam met zijn Red Bull.
Snelle tijden werden er dan ook niet meer gereden, waardoor de uitslag van de eerste vrije training in Spanje er als volgt uitziet:
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties