F1 Nieuws

Uitslag tweede vrije training Formule 1 Grand Prix Groot-Brittanië 2023

Uitslag tweede vrije training Formule 1 Grand Prix Groot-Brittanië 2023
F1 Nieuws

Uitslag tweede vrije training Formule 1 Grand Prix Groot-Brittanië 2023

Uitslag tweede vrije training Formule 1 Grand Prix Groot-Brittanië 2023

Net als in de eerste vrije training heeft Max Verstappen ook in de tweede trainingssessie de snelste tijd neergezet op het Silverstone Circuit. Hoewel Verstappen in dezelfde positie eindigde, was het gat naar de nummer twee zeker niet gelijk aan VT1.

Verstappen was in de eerste training oppermachtig, waarbij niemand binnen vier tienden van de tijd van de Nederlander kon komen. Dat was compleet anders in VT2. Carlos Sainz wist Verstappen bijna te verslaan in de strijd voor de snelste tijd, maar de Spanjaard kwam 0.022 seconde tekort.

Achter Sainz volgde dé verrassing van de dag: Alex Albon. Waar de Williams-coureur in VT1 al erg sterk was, werd er verwacht dat hij een stuk terug zou vallen in de tweede training. Maar het tegendeel werd bewezen. De voormalig Red Bull-rijder wist zijn FW44 naar een derde plek te rijden, op twee tienden van Verstappen.

Mercedes valt vies tegen

In de eerste vrije training reed Mercedes geen enkele ronde op de zachte band, waardoor er veel verwachtingen waren voor de thuishelden, Lewis Hamilton en George Russell. Maar toen de Mercedessen hun rondes af hadden gerond, vonden ze zichzelf terug op de elfde en twaalfde plaats, op meer dan een seconde van de tijd van Verstappen.

Probleem voor Charles Lecerc

Waar Ferrari-coureur Carlos Sainz een goede tweede vrije training kende, was het één groot drama voor Charles Leclerc. De krachtbron van de Monegask werd vlak voor de start van VT2 getest, waarbij er rook en vuur te zien was uit de achterkant van de Ferrari SF-23.

Tijdens VT2 heeft Ferrari geprobeerd om het probleem op te lossen bij Leclerc, maar dit is niet gelukt, waardoor hij de complete sessie in de garage heeft gestaan. Daarnaast meldden meerdere bronnen uit Italië dat het probleem zó groot is, dat ze het misschien niet eens voor het einde van de avond opgelost hebben...

Tijdschema zaterdag en zondag

Inmiddels zit de eerste dag op Silverstone er alweer op, maar er zijn nog twee dagen te gaan op het voormalig militair vliegveld. Bekijk hieronder hoe laat de sessies beginnen op zaterdag en zondag:

Zaterdag 8 juli
Vrije training 3 12:30 - 13:30
Kwalificatie 16:00 - 17:00
Zondag 9 juli
Race 16:00 - 18:00

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties