De voormaliger teammanager van Red Bull Racing, Jonathan Wheatley, heeft het gevoel dat de FIA-regelwijziging in Spanje een grote invloed kan gaan hebben op het kampioenschap. Vanaf de race in Barcelona, welke op zondag 1 juni gepland staat, zal de FIA strenger controleren op het doorbuigen van de voorvleugel, iets waar McLaren nu veel gebruik van maakt.
Het team van Lando Norris en Oscar Piastri heeft met de MCL39 een dominante auto gebouwd, die vooral door het op de juiste temperatuur houden van de banden een voordeel heeft ten opzichte van de rest van het veld. Maar ook qua aerodynamica steekt de McLaren met kop en schouders boven de andere teams uit, wat volgens insiders vooral wordt gecreëerd door de flexibele voorvleugel.
De MCL39 heeft een platform dat veel profijt haalt uit het feit dat de voorvleugel zo vrij kan bewegen en als de FIA hier strenger op gaat controleren, kan het weleens zo zijn dat het kampioenschap daardoor gaat veranderen. Max Verstappen en Red Bull zouden hier weleens van kunnen profiteren, meent Wheatley.
Lees ook
Yuki Tsunoda niet van plan om Red Bull tegemoet te komen
Toto Wolff draait 180 graden over 2026-motoren: horror-scenario op de loer voor Formule 1?
Verandering in volgorde
De Brit, inmiddels teambaas bij Sauber, heeft het gevoel dat de regelwijziging in Spanje best wat verandering teweeg kan brengen. Niet alleen vooraan het veld, waar McLaren mogelijk terug gaat vallen, maar zeker in het middenveld - waar alles zo dicht bij elkaar zit.
"Het is een groot verschil in prestaties, dus ik denk dat je gelijk hebt, het zou een verandering in de volgorde kunnen zijn", begint Wheatley over de regelwijziging van de FIA in Spanje. "Als je ziet hoe krap het vooraan en in het midden van het veld is, dan kan zo'n kleine verandering een enorm verschil maken.”
Sauber is in ieder geval klaar om te profiteren van deze regelwijziging - wat ook nodig is, aangezien ze op dit moment laatste staan in het kampioenschap - en het Zwisterse team heeft al een aantal updates klaarstaan.
"We hebben een programma voor upgrades. Wat we proberen te doen is om alle ontwikkelingen die we tot nu toe hebben gedaan te begrijpen en een iets gerichter pakket samen te stellen dan we tot nu toe hebben gedaan."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties