Max Verstappen geniet absoluut niet van de nieuwe Formule 1-regels, zo veel is ondertussen wel duidelijk. Ook tijdens de persmomenten in China heeft de Nederlander meerdere malen aangehaald dat hij het graag anders had gezien - waarbij hij ook heeft onthuld dat hij inmiddels in gesprek is met de FIA en de F1 om regelwijzigingen door te voeren in de nabije toekomst.
Dit betekent overigens niet dat die regelwijzigingen er ook daadwerkelijk gaan komen en dat zorgt weer voor twijfels over de toekomst van Verstappen in de Formule 1. Blijft de Limburger nog lang actief in de koningsklasse van de autosport? Als je zijn uitspraken ziet zou je denken dat hij liever vandaag dan morgen afscheid zou willen nemen van de F1 - waar hij soms ook serieus over na zit te denken.
Maar aan de andere kant geniet hij nog altijd heel erg van zijn werk en vooral van het samenwerken met zijn collega's binnen Red Bull Racing - al kwam dat in China dan ook weer niet altijd naar voren. Daar kon hij het op de boordradio namelijk even niet zo goed vinden met race-engineer en goede vriend Gianpiero Lambiase. Dit vanwege alle problemen aan de RB22 van Verstappen.
Lees ook
F1-coureur ontvangt doodsbedreigingen na GP China
Olav Mol maakt statement van Max Verstappen met de grond gelijk
Vertrek uit de F1?
Eerder in het weekend in Shanghai werd Max gevraagd of hij gaat vertrekken uit de Formule 1, nu de reglementen alle plezier bij hem hebben weggehaald. Daarop reageerde de viervoudig F1-wereldkampioen duidelijk: hij wil niet weg, maar heeft op dit moment ook niet het juiste gevoel om nog erg lang door te gaan.
"Ik wil niet weg", begon Verstappen over de huidige Formule 1. "Ik zou natuurlijk graag wat meer tijd en plezier hebben, maar ik doe ook andere dingen die erg leuk zijn. Ik mag racen op de Nordschleife. Ik hoop dat ik de komende jaren ook op Spa en Le Mans kan rijden, dus ik combineer dingen om andere dingen te vinden die ik ook heel leuk vind. Natuurlijk heb ik ook mijn [eigen] team, dus ik heb tegelijkertijd veel afleiding. Positieve afleiding, zou ik het noemen."
De Nederlander zei daarna dat dit gevoel eigenlijk 'tegenstrijdig' is, omdat hij diep van binnen niet geniet van de nieuwe regels en daardoor denkt aan een vertrek. "Maar tegelijkertijd is het een beetje tegenstrijdig, want ik geniet niet echt van de auto, maar ik vind het wel leuk om met alle mensen in het team en ook van de motorafdeling te werken."
Het liefst blijft Verstappen de komende jaren dus gewoon actief in de Formule 1 - zeker tot en met het einde van zijn huidige contract bij Red Bull. Maar daarvoor moeten er wel wat dingen verbeteren vanuit de F1 en de FIA. Daar is hij ook over in gesprek met deze partijen, zodat zij zich er ook van verzekeren dat de beste coureur van het veld langer actief blijft in de koningsklasse van de autosport.
"Dus nee, ik wil niet weg. Maar ik hoop natuurlijk ook dat het beter wordt en ik weet dat ik gesprekken heb gehad met de F1 en de FIA en ik denk dat we ergens naartoe werken en hopelijk zal dat alles verbeteren."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties