F1 Nieuws

Yuki Tsunoda in zak en as: 'Eerlijk gezegd...'

Yuki Tsunoda rijdt achterin het veld rond tijdens de race in Groot-Brittannië
Red Bull Content Pool
F1 Nieuws

Yuki Tsunoda in zak en as: 'Eerlijk gezegd...'

Yuki Tsunoda rijdt achterin het veld rond tijdens de race in Groot-Brittannië
Red Bull Content Pool

Red Bull-coureur Yuki Tsunoda is er even helemaal klaar mee. De Japanner kende afgelopen weekend wéér een teleurstellende race, toen hij op Silverstone wederom als laatste over de streep kwam. Dit overkwam Tsunoda in Oostenrijk ook al, waardoor hij steeds meer aan zichzelf begint te twijfelen. Vooral het gebrek aan snelheid is voor de teamgenoot van Max Verstappen een raadsel.

Vanaf de derde race van het seizoen heeft Tsunoda het zitje bij Red Bull overgenomen van Liam Lawson. Als teammaat van Verstappen was het het idee dat de Japanner vooraan mee zou strijden en de viervoudig wereldkampioen back-up kon geven in zijn strijd met de McLarens, Mercedessen en Ferrari's. Maar dat plan van Red Bull is compleet mislukt.

Ten eerste is de auto niet snel genoeg, waardoor zelfs Verstappen niks kan uitrichten tegen de McLarens, waarbij Tsunoda ook nog eens in geen velden of wegen te bekennen is. Ook in Groot-Brittannië was dat weer het geval, waar hij als laatste eindigde. Qua snelheid was het al een drama en daar kwam ook nog eens een tien seconden tijdstraf bij, na een touché met Oliver Bearman.

Al met al een verschrikkelijke race voor Tsunoda, die inmiddels ook niet meer weet wat hij kan doen om de situatie te verbeteren. Dat geeft hij aan na de race op Silverstone: "Ik bedoel, het is vrij duidelijk met die botsing. Afgezien daarvan was het tempo eerlijk gezegd helaas erg traag. Als het om de races gaat, is het op de een of andere manier altijd opvallend traag. De banden slijten als een gek – ik heb nog nooit zo'n gevoel gehad", klinkt de Japanner bijna depressief.

Tsunoda is in de war

Voor de teamgenoot van Verstappen is het bijan niet uit te leggen. Hoe kan hij bij Visa Cash App Racing Bulls in de eerste twee races van het jaar zo goed presteren en later in het jaar zo door het ijs zakken bij Red Bull? Hij is compleet in de war en weet gewoon niet waar het gebrek aan snelheid aan ligt...

"Ik weet dat we met vrij weinig downforce reden, maar eerlijk gezegd had ik nog steeds veel vertrouwen in de regen. Het tempo in de regen was absoluut nergens, dus ik ben een beetje in de war."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties