Kan Max Verstappen voor de vierde keer op rij de Grand Prix van Spanje winnen? Nadat hij de zege in Barcelona in 2021 nog aan Lewis Hamilton moest laten, heeft Verstappen sinds dat moment telkens de overwinning binnengehaald op het Circuit de Barcelona-Catalunya. En ook dit seizoen wordt hij gezien als één van de favorieten.
Dit vanwege het feit dat Verstappen in geweldige vorm verkeert én omdat de Red Bull RB21 op een baan als in Spanje goed uit de verf zou moeten komen. Dat was in Imola namelijk ook het geval en daar wist Verstappen er met de zege vandoor te gaan. Na de vrije trainingen voor de Grand Prix van Spanje was Verstappen in ieder geval een stuk minder negatief over zijn auto dan hij eerder in het jaar is geweest, maar de Limburger gaf toe dat er nog veel verbeteringen door te voeren waren aan de Red Bull-bolide.
"Ik denk dat het een 'oké' vrijdag was. Ik bedoel, we hebben slechtere vrijdagen gehad. Maar ik voelde me een beetje gelukkiger met de auto, het is nog steeds niet waar we het willen hebben, maar het was zeker een beetje positiever", zo oordeelde Verstappen na de vrijdagsessies.
Maar daarin heeft Verstappen het over het gevoel in zijn auto - hoe zit het eigenlijk met de snelheid? Daar heeft het analytische team van F1.com naar gekeken, waarin duidelijk werd dat Red Bull Racing en McLaren dit weekend geduchte tegenstanders van elkaar zijn...
Lees ook
George Russell komt met opvallend en onverwacht statement na FIA-straf
Max Verstappen denkt aan protest tegen FIA-beslissing
Kwalificatie
Qua kwalificatiesnelheid zitten de McLaren MCL39 en Red Bull RB21 al helemaal dicht bij elkaar. Tijdens VT2 wisten Lando Norris en Max Verstappen een identieke rondetijd neer te zetten en volgens F1.com was dat - qua motorvermogen en het aantal liters brandstof aan boord - compleet gelijk aan elkaar. De twee teams worden op dezelfde rondetijd geschat in de kwalificatie, waardoor de sessie van zaterdagmiddag zéér spannend gaat worden.
Achter Red Bull en McLaren zijn Mercedes en Ferrari te vinden, waarbij vooral Ferrari wat teleurgesteld zal zijn. Het Italiaanse team hoopte met de regelwijziging in Barcelona een stap voorwaarts te zetten, maar lijken nog altijd het vierde team te zijn.

Race
En dan het belangrijkste: de racepace. In Miami wist Max Verstappen in zijn Red Bull Racing RB21 namelijk ook de snelste tijd te rijden in de kwalificatie, maar de McLarens waren een volle seconde per ronde sneller dan zijn auto, waardoor een overwinning volledig kansloos bleek te zijn. Hoe zit dat in Spanje?
Volgens F1.com is McLaren - uit data uit de lange runs in VT2 - nog altijd de favoriet. Het gat naar de concurrentie is echter minder groot dan het eerder in het seizoen is geweest. Max Verstappen en Red Bull komen anderhalve tiende per ronde tekort, volgens deze cijfers, terwijl Ferrari drie tienden per ronde moet toegeven op McLaren. Wél zijn de Italianen in racepace beter dan de Mercedes, die net als in Imola veel last hadden van bandendegradatie in de tweede vrije training in Spanje.

Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties